Yamaha Motor Türkiye üst yönetimi yeniden yapılandı

Motosiklet sektöründeki konumunu yükseltmeyi hedefleyen Yamaha Motor Türkiye, yeni yönetim kadrosu ile yeni bir döneme başlıyor. Yamaha Türkiye, yapılanma sonrası çevik yönetim şeklini benimseyerek daha agresif ve daha müşteri odaklı iş akış süreçleri yürütmeyi planlıyor.

66. Yaşını kutlayan Yamaha’nın Türkiye ayağını yeni atılan imzalarla birlikte; Motor Türkiye Başkanı Masashi Ogawa, Yamaha Türkiye Ülke Direktörü Hakan Kaya ve Yamaha Motor Türkiye Satış Operasyonları Direktörü Levent Koçak yönetecek.

2015 -2017 yılları arasında Yamaha Türkiye Ülke Müdürü olarak başarılı bir süreç yürüten Masashi Ogawa, Yamaha Avrupa’da Deputy Ceo olarak görevine devam ederken, aynı zamanda Yamaha Türkiye’de Ülke Başkanı olarak tekrar görev başında.

Ülke Direktörü görevini üstlenen Hakan Kaya 2016 yılından bu yana Yamaha Motor Türkiye’de çeşitli departmanlarda görev aldıktan sonra Temmuz 2021 tarihi itibari ile üst yönetimde yerini aldı. Türkiye Satış Operasyonları Müdürü Levent Koçak ise yeni yönetimde bayi yapılanması ve satış tecrübesini aktarmaya devam edecek.

“Z Kuşağı ile iletişimimizi artıracağız”

Tüm dünyada oldukça sancılı geçen son iki yıla göre Türkiye’nin büyüme grafiği çizerek yoluna devam ediyor. Ayrıca, 2021 yılında tüm modellerinde yeniliğe giderek daha çevreci bir yaklaşım gösterdiğini belirten Yamaha Motor Türkiye Başkanı Masashi Ogawa; “yeni stratejilerimiz doğrultusunda hız odaklı, daha aktif ve müşteriye daha yakın olacağımız bir döneme girdik. Kuruluşumuzdan bu yana olduğu gibi Kando felsefemizden yola çıkarak hizmetlerimizi geliştirecek ve Z kuşağı ile iletişimizi artıracağız. Türkiye çok genç bir nüfusa sahip. Bu potansiyeli doğru okuyarak daha genç, dinamik, daha aktif marka olma hedefi ile yolumuza devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

“Türkiye’de ulaşamadığımız müşterimiz kalmasın istiyoruz”

Yeni dönemde yedek parça, aksesuar ve sürüş ekipmanlarında tüketici beklentilerine anında cevap vereceklerini söyleyen Yamaha Motor Türkiye Ülke Direktörü Hakan Kaya; “yeni bayi yapılanmamız Uydu Bayi projesi ile Türkiye’de ulaşamadığımız müşterimiz kalmasın istiyoruz. Güçlü bir yapılanmaya sahip 49 bayimizle, Yamaha kalitesini satıştan satış sonrası hizmetlere kadar her alanda hissettirerek müşteri memnuniyet oranlarımızı yüzde 100’e çıkartmayı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.