Yamaha Tenere 700 testi nasıl geçti, fiyatı ve özellikleri neler

Yamaha Motorsiklet en zorlu yollarda keşfetmenin heyecanını yaşatmayı hedefleyen Ténéré 700 modeli Ulubey Kanyonu’nda tanıtıldı. Yamaha Ténéré 700, kanyonun zorlu rotalarında macera sever kullanıcılar tarafından test edilirken; organizasyonda, yüzlerce kişi kamp kurdu. Ténéré 700, yüksek torku, güç ve kontrol dengesini optimize eden özel şanzımanı;  CP2 689 cc motoru, dayanıklı ve hafif şasisi ile ön plana çıkıyor.

Mart ayından bu yana 150 adet ön sipariş alan ve Ekim’de teslim edilemeye başlayacak Yamaha Tenere 700 lansman fiyatı da (kısıtlı sayıda ürün için geçerliydi) 64.950 TL olarak açıklanmisti.

Yamaha Tenere 700 fiyatı kadar özellikleri ile de merak edilen bir motosiklet! İkonik tasarımı, teknolojik özellikleri ve ergonomik sürüş keyfi sağlayan kompakt yapısı Ténéré 700; CeramicIce, Tech Black ve Competition White renk seçenekleriyle alınabiliyor.

Ténéré, uzun otoyol sürüşleri ya da adrenalin dolu arazi sürüşlerinde, performansı ve ergonomik tasarımı ile de ikonik bir motosiklet olarak öne çıkıyor.

Tenere 700 bir depo ile 350 km yol yapıyor

Ténéré 700’de MT07 modelinden tanıdığımız 689 cc’lik 2 silindirli çapraz motor yer alıyor. Dünyanın en deneyimli ralli sürücülerinin fikirleri alınarak tasarlanan Ténéré 700, yol tutuşu ve çevikliği ile çok yönlü bir macera motosikleti.

Ténéré 700’ün 16 litrelik yakıt deposu 350 km üzerinde menzile taşıyarak uzak mesafeli sürüşlerde yakıt sıkıntısını bir kenara bırakmayı sağlıyor. Tenere 700 1 litre yakıtla yaklaşık 24 km yol alabiliyor.

Zorlu arazilerde konforlu sürüşe imkân veren Ténéré 700’ün dayanıklı, çift kızaklı boru tipi çelik şasisinin kompakt boyutları sürüşü kolaylaştırıyor. Dar bir gövdeye, ince yakıt deposuna ve maksimum sürücü çevikliğine izin veren düz bir seleye sahip olan Ténéré 700; sürücünün otururken veya ayakta kullanımında, depoya tutunmasını sağlayarak daha güvenli sürüş olanağı sunuyor.

Rahat sürüş pozisyonu gün boyunca konfor sağlarken, 16 litrelik ince, uzun menzilli depo her türlü yüzeyde hassas kontrol için kavrayış sunuyor.

Doğada en karanlık yolları yüksek performansla aydınlatan 4 LED’li güçlü ve ikonik ön far tasarımısaf ralli tipi teknolojiyi vurguluyor. Sofistike arka süspansiyon, ister tek, ister yolcuyla ve yük ile sürüşlerde, toprak yol veya otoban gibi farklı yol koşullarında keyifle sürüş yapma imkanı veriyor.

Kompakt ralli stili gösterge paneli, gözleri yoldan veya patikadan ayırmadan tüm bilgilere kolaylıkla ulaşma imkanı veriyor. Kokpite yerleştirilen navigasyon cihazı ve akıllı telefonlar ise ekstra konfor sağlıyor.

Yamaha, Ténéré 700 modeline orijinal aksesuar paketi seçenekleri de ekledi. Bu paketler, müşterilere kendi stilleriyle sürüşün keyfini çıkarmalarını sağlıyor.

Oldukça çok yönlü arazi performansına ek olarak geliştirilmiş uzun mesafe sürüş deneyimi sunan Explorer Pack; ve tozu toprağa katan Ténéré 700 kullanıcıları için hazırlanan RallyPack tercih edilebilecek.

Yamaha Motor Genel Müdürü Bora Berker Cansever

Tenere 700 modelini bekleyen bir hayli müşterimiz var

Yamaha Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever “Ténéré, farklı bir yaşam biçimini temsil eden, felsefesi olan bir model. Macera ve doğa tutkunlarının, keşfetmeyi ve uzun yol yapmayı sevenlerin tercihi oluyor.

Artık şehirlerde yaşayan iş insanları ya da üniversite öğrencileri doğada off-road sürüş yaparak; kamp kurarak stres atıyor ve bunu yaşam stiline dönüştürüyor. Ülkemiz coğrafyasında da buna elverişli lokasyonlar, keşfedilmeyi bekleyen cennet köşeler var. Ténéré’yi test ettiğimiz Ulubey Kanyonuda bunlardan biri.

Bu kamp ile kullanıcıların Ténéré 700’ün sunduğu ileri teknolojiyi, sürüş konforunu gerçek ortamında deneyimlemesini amaçladık. 150 ön sipariş rakamına ulaşmayı bekliyorduk, çünkü Ténéré 700’ü heyecanla bekleyen ve bize sürekli ‘ne zaman Türkiye’ye gelecek?’ sorularını yönelten yüzlerce kullanıcı oldu.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.