Yamaha’da yeni dönem: İlk Türk Genel Müdür

Otomotivdeki değişim rüzgarı yılın son günlerinde motosiklet şirketlerine de geçti. 18 genel müdürün değiştiği otomobil ve ticari araç sektörüne 26 Aralık itibariyle Yamaha Motosiklet genel müdür değişikliği eklendi.

Avrupa yöneticileri Türkiye’deydi

Yamaha Motor Türkiye, 2017 yılı 4’üncü bayi toplantısını Türkiye ekibi ve yetkili bayilerinin yanı sıra Yamaha Motor Avrupa üst yöneticisi Eric De Seynes, Avrupa Motosiklet Satış Direktörü Clement Villet ve Pazarlama Direktörü Paolo Pavesio’nın da katılımları ile İstanbul Marriott Otel’de gerçekleştirdi.

Yamaha Motosiklet Türkiye Bayi toplantısında ilk Türk genel müdür de açıklandı.s

Toplantıda, şirket başkanlığının Japon Masashi Ogawa’dan, Bora Berker Cansever’e devredileceğini açıklandı.

Ayrıca toplantıda Yamaha Motor Türkiye ‘nin yeni ekip üyeleri bayilerle tanıştırıldı.

Görevi Türk isme devredecek olan Genel Müdür Masashi Ogawa, her alanda Yamaha işini geliştirmeye gösterdikleri çaba, heyecan ve ekip çalışması için tüm bayileri kutladı.

Yeni genel müdür Bora Cansever, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle yeni görevini devralacak. Türkiye’de 2009 yılından bu yana kendi başına faaliyet gösteren Yamaha’nın yeni dönem beklentilerini dile getiren Cansever, şunları söyledi:

“Yamaha zorlu şartlara rağmen büyümeye devam ediyor ve Yamaha markası, Avrupa motosiklet pazarında olduğu gibi Türkiye’de de benzersiz bir marka olarak konumlandırılıyor. 2018 yılında da zorlu şartlar devam edecek gibi görünse de, ‘Benzersiz Yamaha Yolu’nu’ sergileyen Yamaha bayileri, her zaman istikrar sağlama fırsatı yakalayacaklardır”.

Türkiye’ye özel Yamaha’lara devam

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’deki yatırımlarına devam eden ana şirketleri Yamaha Motor Japonya ve Yamaha Motor Avrupa sayesinde, dünyanın çeşitli bölgelerinde kurulu bulunan fabrikalarda Türkiye’ye özel olarak üretilen modelleri pazara sunduklarını belirten Cansever, “Ayrıca, 2017 yılında müşterilerimize sunabilmek için önemli EU3 modelleri için gerekli uyarlamaları yaparak yerel tip onaylar aldık. Önümüzdeki dönemde de pazara yeni modeller sunarak, motosiklet kullanımı ve yaşam felsefesini yaygınlaştırmak sureti ile Yamaha işlerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Yüzde 20 ilave vergi artışının pazarda oluşturduğu negatif etkiye rağmen Türkiye, genç nüfusu ile sürekli gelişen ve büyüyen dinamik bir pazar” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.