Yangın tehlikesi: dizel Mercedes modelleri için dev geri çağırma!

Otomotiv endüstrisinde arızalı parçalardan kaynaklanan geri çağırmalara sıkça rastlıyoruz. Bazı sorunlar çok az aracı etkilerken, bazıları da firmaları bir hayli zora sokabiliyor. Özellikle, arızalı parçaların yıllar sonra ortaya çıkması üretim hatlarındaki işleri karıştırabiliyor. Yangın tehlikesi taşıyan arızayla karşılaşan Mercedes Benz de dizel modelleri için geri çağırma operasyonu başlattı.

Automobilwoche’de yayımlanan habere göre Alman otomobil üreticisinin Stuttgart’ta yaptığı açıklamada;

Yangın tehlikesi bulunan ve geri çağırmanın başlatılmasına neden olan arızanın; negatif basınçla kontrol edilebilen soğutma sıvısı pompasının, soğutma sıvısı ile negatif basınç devresi arasındaki kaçak olduğu belirtiliyor. Bu da, parça sıcaklıklarının sürekli olarak normalin üzerine çıkmasına neden olabilir.

Ocak 2017 ve Ekim 2021 tarihleri arasında üretim bantlarından inen 800 bin adet araç arızadan etkileniyor. Sorundan etkilenen dizel Mercedes modelleri için sahipleri henüz servisten randevu alamıyor çünkü; küresel pandeminin bir sonucu olarak birçok üretici gibi yedek parça temini ve üretim zorlukları yaşayan Mercedes henüz gerekli parçalara sahip değil.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.