Yazıcıdan otomobil çıktısı 2017’de

40 gizli yatırımcı tarafından fonlanan Local Motors, 3D yazıcı ile gövdesini ürettiği otomobilini iki yıl sonra yollara çıkaracak. 2017 yılında satışa sunulması beklenen iki kişilik coupenin gövdesi için yazıcı tarafından üretilmiş karbon fiber infüzyon plastik kullanılacak. Tıpkı geleneksel mürekkep püskürtmeli yazıcılar gibi çalışan 3D yazıcı, otomobilin gövdesini oluşturmak için malzemeleri katmanlara püskürtecek.

Sektöre farklı bir soluk getirecek olan otomobilin motoru ve süspansiyon sistemi gibi mekanik bileşenleri ise tedarikçilerden sağlanacak. Bu günlerde tedarikçilerle anlaşma görüşmeleri yapan Local Motors, otomobilini 18.000 dolar ile 30.000 dolar arasında fiyatlarla satışa sunacak.

Önceki İçerikIntercity’den Bursaspor’a destek
Sonraki İçerikOtomobilinize korsan girebilir!
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz