Yeni 2022 Opel Astra Türkiye’ye ne zaman gelecek?

2022 opel astra ön far
Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Opel’in en önemli modeli Astra yenileniyor. Geçtiğimiz yıl makyajlı haliyle satılmaya başlanan kompakt sınıftaki otomobilin yeni neslinin Türkiye’ye geliş tarihi belli oldu. Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, 2022 yılı yaz aylarında yeni 2022 Opel Astra‘nın Türkiye’de satışa çıkacağını söyledi.

Yeni Opel Grandland modelinin ise 2021 yılı son çeyreğinde Türkiye’de olacağını açıklayan Genel Müdür, “2022 yılında yeniliklerimiz devam edecek. İlk elektrikli Opel modeli gibi yeni alanlara gireceğiz. Ticari araçlara ilişkin de önemli yeniliklerimizi kısa süre içinde paylaşacağız” şeklinde konuştu.

yeni astra arka astra hb ön koltuk 2022 opel astra içi 2022 opel astra ön far yeni astra hb direksiyonu

Opel Türkiye, 2022 yılında 60 bin adetlik yıllık satış hedefliyor. Bu satış rakamında SUV tarzı araçlar birincil rol oynarken, Corsa ikinci, Astra ise üçüncü önemli güç olarak Opel gamında yerini alıyor. Ticari araçlar ise Opel’in dördüncü kozu olarak sıralanıyor.

 

Önceki İçerik“Grey marketten” 600 bine elektrikli Opel Mokka alanlara uyarı
Sonraki İçerikTofaş Bursa Fabrikası üretime 2 hafta ara veriyor
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz