Yeni 520i Sedan hibrit 1.6 benzinli motor ile ön satışa çıktı

Yeni nesil 5 Serisi elektrikli ve dizel motor seçeneklerinden sonra 1.6 lt benzinli motor ile de satışa çıktı. 5 Serisi, Türkiye’ye özel 1.6 litre hacmindeki mild-hybrid benzinli motor seçeneği olan Yeni BMW 520i versiyonuyla yollara çıkmaya hazırlanıyor. BMW’ni Bul platformu üzerinden satışa sunulan yeni BMW 520i Sedan fiyatı 4 milyon 384 bin 600 TL’den başlıyor.

Yeni 520i 1.6 teslimatları ağustos ayında başlayacak.

Yeni BMW 520i Sedan, dört silindirli, turbo beslemeli ve mild-hybrid teknolojisine sahip 1.6 litrelik içten yanmalı bir motoru güç ünitesi olarak kullanıyor. Bu motor toplamda 190 beygir maksimum güç ve 310 Nm tork üretiyor.

Bu gücü arka tekerleklerine 8 ileri Steptronic şanzımanıyla aktaran yeni BMW 520i Sedan, 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşıyor.

Business Sedan segmentinin dünyadaki öncüsü olan BMW 5 Serisi’nin Türkiye’deki en yeni motor seçeneğine sahip versiyonu Yeni BMW 520i Sedan, Luxury Line ve M Sport tasarım paketleriyle tercih edilebiliyor.

 

Otomobilin yan profili incelendiğinde ise markanın 1960’lı yılların başından beri neredeyse tüm BMW modellerine uyguladığı Hofmeister Kıvrımı ve bu detay üzerindeki model ismiyle dikkat çekiyor.

Kokpittte kavisli ekran başrolde

Yeni BMW 520i Sedan’ın iç mekanı, markanın Kavisli Ekranı ile kullanıcıları karşılıyor. 12,3 inç boyutundaki bilgi ekranını 14,9 inç büyüklüğünde multimedya ekranı tamamlıyor.

Yeni BMW 7 Serisi ile birlikte tanıtılan BMW Interaction Bar, yeni BMW 520i Sedan’da da kendine yer buluyor. Ambiyans aydınlatmayla birlikte inovatif bir kombinasyon yaratan sistem, ön konsoldan kapı içlerine kadar uzanarak Yeni BMW 520i Sedan’ın içinde geçirilen süreyi daha eğlenceli kılıyor.

 

Otomobilin yeniden tasarlanan direksiyonu düz alt kısmı ve üç kollu yapısıyla öne çıkıyor. Direksiyon üzerinde yer alan düğmeler Yeni BMW 520i Sedan’da dokunmatik özelliği sayesinde bilgi ekranı, multimedya ayarları ve Head Up Display ekranını kolaylıkla yönetebiliyor. Konsolun ortasında yer alan yeni vites seçici paneli, ambiyans aydınlatması sayesinde araç içindeki premium havayı destekliyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.