Yeni Arteon’a ÖTV avantajlı 1.5 TSI motor

Volkswagen geçen yıl bağımsızlaştırdığı yeni modeli Arteon, vergi avantajlı motor seçeneğiyle VW bayilerinde yerini aldı.

Yeni Arteon, Türkiye’de dizel motor seçeneklerinin ardından, benzinli motor seçeneğiyle de satışa çıktı. Volkskwagen’in orta üst segment yeni modelinin DSG şanzımanlı 1.5 lt TSI motoru, 150 PS güç ve 250 Nm torka sahip. Volkswagen’in verimlilik konusundaki iddiasını ortaya koyan Aktif Silindir Yönetimi (ACT) sistemine sahip Arteon, Türkiye’de daha önce 150 PS ve 240 PS güç üreten 2.0 TDI motorla satılıyordu.

Yeni Arteon, 2.0 dizel motordan sonra vergi avantajlı 1.5 TSI benzinli motorla Türkiye yollarında

Yeni Arteon nasıl bir otomobil?

Fonksiyonelliği ve geniş iç hacmiyle ‘gran turismo’ konseptini yeniden yorumlayan Arteon, arka koltuklardaki diz mesafesi, 563 lt ile 1.557 lt arasında değişen bagaj hacmiyle, ne kadar kullanışlı bir otomobil olduğunu gösteriyor.

Arteon dış tasarımında kullanılan krom detaylarıyla da dikkat çekici tasarım dilini yansıtıyor. Kaput üzerinde devam eden “V” şeklindeki karakteristik hatlar, Arteon’un daha geniş görünmesini sağlıyor. LED farlar ve radyatör ızgarasına entegre LED gündüz sürüş farları standart özellik olarak sunuluyor. Bagaj kapağı ve otomobile yandan bakıldığında önden arkaya kadar uzanan omuz çizgisiyle çerçevesiz yan camlar, safkan spor otomobil tasarım ruhunu taşıyan ayrıntılardan.

Arteon iç mekanında fonksiyonellik ve ferahlıği bir arada yaşatıyor.

İki donanım paketi

Yeni Arteon 1.5 TSI ACT 150PS DSG, ‘Elegance’ ve ‘R-Line’ olmak üzere 2 farklı donanım paketiyle satılıyor. Elegance seçeneği lüks duygusuna hitap ederken, R-Line ile sportif duygulara seslenen unsurları görmek mümkün.

Elegance ve R-Line donanım seviyelerinde standart olarak 19 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, dinamik viraj farı özelliğine sahip LED “High” ön farlar, dinamik sinyale sahip LED stop lambaları, kolay açılır / kapanır bagaj kapağı, anahtarsız giriş ve çalıştırma, Alcantara/ Vienna döşemeye sahip koltuklar, Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, progresif direksiyon ve 3 renkli ambiyans aydınlatma yer alıyor.

Açılabilir tavan seçeneği bulunuyor.

Ekstra ödemeyle neler alınabiliyor?

20 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, geniş yüzeye sahip panoramik açılır cam tavan, 14 yöne elektrikli olarak ayarlanabilen ön koltuklar ile sürücü koltuğunda masaj özelliği, ısıtmalı direksiyon ve çift renkli nappa deri döşeme diğer opsiyonel donanım seçenekleri arasında.
Yeni Arteon 1.5 TSI ACT 150PS DSG modeli R-Line ve Elegance donanım seviyelerinde 235 bin 300 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla satılıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.