Yeni Astra 1.6 lt 136 hp ile geliyor

200 kilo hafifleyen yeni Astra kasımda Türkiye yollarına iniyor. Enjoy, Business, Dynamic ve Excellence olmak üzere 4 donanıma sahip olacak Astra’dan 2016’da 15 bin adetlik satış bekleniyor.

Yeni Astra 1.6 litre 136 beygirlik dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneği ile yola çıkacak.
Otomatik Dizel motorun yanı sıra 105 beygirlik 1.0 litre üç silindirli ECOTEC benzinli motor ve 1.4 litrelik 150 beygirlik ECOTEC benzinli motor manual şanzıman seçeneği de yer alacak. 1.4 litrelik motorun otomatik şanzıman seçeneği ise 2016 yılının ilk çeyreğinde yeni Astra’da Türkiye pazarında olacak.

Yeni Astra ne kadar yakıt tüketiyor?

Yeni Astra, 1.6 litrelik 136 beygirlik dizel motoru sağladığı performansı 3.9 litre /100 km yakıt tüketimiyle elde ediyor. (Manuel vites – Ortalama tüketim değerleridir).

1.4 litre 150 beygirlik benzinli ECOTEC motor; 5.5 litre /100 km yakıt tüketimine sahip.

1.0 litre 105 beygirlik ECOTEC motor 4.4 litre /100 km yakıt tüketimi ve 102 g/km CO2 salımı elde ediyor (Manuel vites – Ortalama tüketim değerleridir).

Bu değerler araçların resmi tüketim değerleridir. Özel koşullarda elde edilir, normal koşullarda bu verilerin yakalanması genellikle mümkün olmaz.

Yeni Astra’nın boyu kısaldı, eni daraldı

4,37 metre uzunluğu ile önceki nesilden 5 cm daha kısa ve 1,48 metre yüksekliği ile önceki nesilden 2,5 cm daha alçak olan yeni Astra, önceki modellerden 200 kilograma kadar daha hafif.

Yeni Astra’da şerit ihlali uyarı sistemi, trafik işareti tespit sistemi, gelişmiş park pilotu ve kör nokta uyarı sistemi, sürücü ve arka koltuklarda ısıtılabilir koltuklar, havalandırma, masaj fonksiyonu gibi donanımlar satın alınabilecek.

Soğutmalı, masaj fonksiyonlu, genişlik ayarlı deri koltuklar yeni Astra’da opsiyonel olacak. IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, tüm versiyonlarda standart olacak.
Aks mesafesi 20 mm artırılmış ve arka koltuk yolcuları 35 mm daha fazla ayak mesafesinin keyfini sürerken kokpitteki düğmelerin sayısı azaltılıp, bu fonksiyonlar dokunmatik ekrana taşındı. Böylece ergonomik bir kokpit elde edildi.

Matrix farlar
Geleneksel farlara kıyasla daha güçlü bir aydınlatma sağlayan, uzun ömürlü, uzun farda diğer sürücüleri rahatsız etmeyen sürüş sunan IntelliLux Led-Matrix far teknolojisi ilk kez kompakt sınıfta yeni Astra’da sunulacak.
IntelliLux LED 8 solda ve 8 sağda olmak üzere toplam 16 LED bölmesinden oluşuyor. Aydınlatma uzunluğunu ve ışık dağılımını otomatik ve sürekli olarak her trafik koşuluna göre ayarlıyor. Daima uzun huzmede kalarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan sürüş gerçekleştirmesini sağlıyor.

İŞTE YENİ OPEL ASTRA 2016

İşlem sırasında, Opel Eye ön kamera ile birlikte çalışır. 80 km/sa. sürüş hızındayken, sürücüler yolun kenarındaki cisimleri, normal halojen veya ksenon kısa farlar ile yaklaşık 30 ila 40 metre önce algılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.