Yeni Auris, C-HR kadar radikal olacak

2006 yılında Corolla HB modelinin devamı olarak üretimine başlanan Auris’te yenilenme zamanı geliyor. Halen 2. jenerasyonu yollarda dolaşan ve satılan Auris, hibrit benzinli v e dizel motor seçenekleriyle satılıyor.

2. nesil Auris için yolun sonu göründü.

3. nesil yeni Auris uzun zamandır hazırlanıyordu ve bir kez daha kamuflajlı haliyle test sürüşünde objektiflere yakalandı. Belki bu son kamuflajlı fotosu olur ve kendini gösterir. Ama bunun için muhtemelen Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nı beklemek gerekebilir.

Halen kamuflajlı dolaşıyor.

Yeni Auris’e bu haliyle baktığımızda halen fazla belli olan bir şey yok. Çizgileri ve hatları çok iyi saklanmış olan araç için beklentiler yüksek.

Tasarım olarak Türkiye’de üretilen yeni kompakt SUV C-HR kadar yenilikçi çizgilere sahip olması bekleniyor. Dedikodular ise yenilenen Auris’in, C-HR çizgilerine yakın olacağı ve C-HR kadar radikal ve yenilikçi olacağı yönünde.

 

 

 

 

 

Yeni Toyota Auris yakalandı!

 

Yeni Auris testte

 

 

 

 

Türkiye ile birlikte Avrupa ülkelerinden AB’de kadar geniş bir coğrafyada satışta olan Toyota’nın kompaktü SV ailesi C-HR, RAV4, Auris ve yenilenen Prius C içinde yerine koruyacak olan Auris için beklenen motor seçenekleri “1800 cc hibrid”, 1200 cc Benzin Turbo olarak planlanıyor.

Ülkemizdeki dizel meraklısı ve kullanıcılarına kötü bir haber ise Auris için dizel opsiyonu olmayacak gibi görünüyor. Özellikle Avrupa pazarları için geliştirilen Auris’in, Avrupa’da giderek yükselen “Dizele hayır” kampanyasının gücü de buna işaret ediyor.

1 yorum
  1. oto diyor

    İlginç resimden model pek anlaşılmıyor ama Toyota ne yaparsa güzel yapar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.