BMW’nin en yenileri; S 1000 RR, F850 GS Adventure, R 1250 GS

Yeni BMW motorlar Türkiye yollarına çıkmak için gün sayıyor; S 1000 RR, F850 GS Adventure, R 1250 GS 2019’da satışa sunulacak. Borusan Otomotiv, Milano’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük motosiklet fuarı EICMA’da sergilenen BMW Motorrad modellerini yeni yılda ithal etmeye başlayacak.
BMW’nin bugüne kadar ürettiği en hızlı motosiklet olan BMW S 1000 RR ile macera ve uzun yolculuk denildiğinde; akla gelen ilk model olan GS serisi de fuara damgasını vuran modelleri oluşturdu.
Yeni modeller 2019 yılında üretilmeye başlayacak ve 2019’un ikinci çeyreğinden itibaren Türkiye’de yollarla buluşacak.
BMW’nin en hızlı motosikleti olarak bilinen S 1000 RR’ın gücü 207 bg’e ulaştı. Tamamen yeni geliştirilmiş motorunun gücü 8 hp arttırıldı.
Ağırlığı 208 kg’dan 197 kg’a düşen yeni BMW S 1000 RR; aslında 2009 yılından bu yana yıllarda olan modelin yeni bir neslini temsil edecek kadar geniş kapsamlı bir yenileme operasyonundan geçirildi.
Günlük kullanımda, virajlı şehirlerarası yollarda ya da yüksek performanslı yarış pistinde; sürücüsünün tüm beklentilerini karşılayan BMW S 1000 RR; sahip olduğu elektronik destek sistemleri ile güvenlik anlamında da pek çok yeniliği beraberinde getiriyor.
Çekiş ve tek tekerlek kontrolü, ABS ve Hill Start Control gibi yardım sistemlerinin yanı sıra; tamamen LED aydınlatma sistemi ve 6.5 inçlik büyük TFT ekran da S 1000 RR’ın öne çıkan yeniliklerini temsil ediyor.
Ayrıca tamamen elden geçirilen süspansiyon geometrisi ve süspansiyon sistemi; S1000 RR’ın yol tutuş kabiliyetini de olabilecek en üst seviyeye taşımış durumda. S 1000 RR’da ayrıca Yağmur, Yol, Dinamik ve Yarış adı altındaki dört farklı sürüş modu arasında seçim yapılabiliyor.
Yeni S 1000 RR ile birlikte BMW M Performans otomobillerinde olduğu gibi artık motosiklet modelleri için de; M aksesuarları tercih edilerek araçlar daha da kişiselleştirilebilecek.
BMW Motorrad R ailesi fuarda en yeni modeller ve versiyonlar ile ortaya çıktı.
R ailesi Boxer motoru ile uzun yollarda dinamik sürüş vaat eden bir seri. Bu yüzden uzun mesafeli yeya sportif gezintiler ile motosiklet maceraları sözkonusu olduğunda akla gelen ilk model ailesi oluyor.
Yeni R 1250 R, R 1250 GS Adventure ve R 1250 RS modelleri, geliştirilen boxer motorları ile taşıdıkları mirası bir adım daha ileri götürüyor.
1254 cc hacmine ulaşan yeni motor, 136 bg güç ve 143 Nm tork değeri sunuyor.
BMW ShiftCam teknolojisi ile motor gücü artırılırken, emisyon ve yakıt tüketimi değerlerinde önemli bir düşüş yakalandı.

İki farklı sürüş modunu yanı sıra, ASC ve Hill Start Control sistemlerinin standart olarak yer aldığı modellerde; ayrıca farklı sürüş modları arasında geçiş yapmaya imkan tanıyan ‘Sürüş Modları Pro’ sistemi; R 1250 RS ve R 1250 GS Adventure modellerinde LED farlar Türkiye’de standart donanım kapsamında yer alıyor.

Ailenin en dikkat çekici yeniliklerinden bir diğeri ise elektronik süspansiyon sistemi ESA. Süspansiyon sisteminin açılarına göre, tekerlekleri sonrasında gelecek engeller için önceden hazırlamaya yardımcı olarak ekstra yol konfor sağlıyor.

F 750 ve F 850 GS’in 2017 sonbaharında tanıtılmasının ardından ortaya çıkan; yeni F 850 GS Adventure ile Premium BMW Motorrad F serisi ailesi genişlemeye devam ediyor.

Uzun yol sürüş karakteristiğinin yanı sıra geliştirilmiş arazi sürüş kapasitesi ile yeni F 850 GS Adventure hem uzun yol enduro sürücüleri, hem de dünyayı keşfe çıkan sürücüler için özenle tasarlanmış.

Akıcı bir sürüş sağlayan ve etkileyici ses ve çift denge milli 270/450 derecelik ateşleme açısına sahip; daha güçlü sıralı 2 silindirli motor, 853 cc motor hacmi, 95 bg güç ve 92 Nm tork değeri sunuyor.

EICMA 2018’in öne çıkanları: BMW F750 GS Adventure, Yamaha Tenere, Ducati Panigale V4

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.