Yeni Combo’da 2 dizel motor olacak, fiyat Mart’ta açıklanacak

Peugeot Rifter, Citroen Berlingo üçüzü Opel Combo Mart ayında satışa çıkacak. Yeni Combo, hafif ticari araç sınıfında Opel’e yeniden güç kazandıracak mı? Bunu modelin fiyat-donanım özellikleri ve günün pazar şartları belirleyecek.

Yeni Berlingo satışa sunuldu

Combo’da Opel’in çift kanat gündüz LED farları ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor. İç mekanda tüm kontrol kumandalarına sürücünün kolaylıkla erişebileceği bir ergonomi mevcut. Yeni Combo, tüm iç ve dış tasarım özellikleriyle ilk bakışta Opel’in tasarım dilini yansıtıyor.

Yeni Combo’da güvenlik ekipmanları otomobiller düzeyinde tutulmuş

Yeni Combo’nun Türkiye’de satışa sunulacak motor-şanzıman seçenekleri; 1.5 litre dizel, 130 hp, 300 Nm, 8 ileri otomatik şanzıman (Yakıt tüketimi: ortalama 4.3 l/100 km, 115 g/km CO2) ve 1.5 litre dizel, 102 hp, 250 Nm, 5 ileri manuel şanzıman (Yakıt tüketimi: ortalama 4.3 l/100 km, 113 g/km CO2)

Sunulacak tüm dizel motor-şanzıman seçenekleri önemli emisyon kısıtlamaları getiren Euro 6d-TEMP standartlarını karşılıyor.

Binek otomobil gibi geliştirildi

Yeni Combo, binek otomobillerde görülen sürüş destek sistemleri ve konfor özellikleri ile donatıldı. Bu sistemler arasında Ön Çarpışma İkazı, Yorgunluk Tespit Sistemi, Şerit Koruma Özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Aktif Acil Frenleme Sistemi bu modelde standart olarak sunulacak.

8” boyutundaki renkli bilgi-eğlence sistemine bağlı olarak çalışan 180 derece panoramik geri görüş kamerası ise park manevralarında kolaylık sağlıyor. Yeni Combo’nun sürücüsüne kolaylık sağladığı bir başka özelliği ise anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği. Yeni Combo müşterileri binek araçlarda olduğu gibi sürüş destek ve konfor sistemlerinin büyük bir bölümüne standart olarak erişebilecekler. Ayrıca geniş opsiyon listesinden özel ihtiyaçlara yönelik seçimler de yapabilecekler.

Bagaj alanı 950 litreye ulaşıyor

Combo bagaj camı bağımsız açılabiliyor.

Yeni Combo, hem özel hem de iş hayatında kullanıma uygun; geniş ailelerin seyahat etmesi için gerekli alanı ve sürüş konforu yanısıra; daha çok yükleme alanına ihtiyaç duyulduğunda arka koltukların yanı sıra; ön yolcu koltuğu da katlanarak yükleme alanı sağlanabiliyor.

Ayrıca yolcu kabininde 28 adet, toplam 186 litreye varan saklama alanı bulunan yeni modelin bagaj hacmi 950 litre. Camı açılabilen bagaj kapağı bagaja erişimi, aracın iki tarafında bulunan sürgülü kapılar ise yolcu kabinine giriş ve çıkışı kolaylaştırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.