Yeni Corsa 2015’in özellikleri ve fiyatları

Opel, ilk kez 1982 yılında yollara çıkardğı küçük Corsa modelini yeniledi. Bu yılın sonunda Avrupa’da satışa çıkacak yeni Corsa, şubat ayında Türkiye yollarına çıkacak. 

Almanya’da ağustos ayı sonundan beri ön siparişleri toplanıyor. Almanya’da Eisenach ve İspanya Zaragoza fabrikalarında üretiliyor.

32 yıldır yollarda olan ve bu sürede 12 milyon 400 bin adetlik satış rakamına laşan Corsa’nın boyu da bu sürede 3.62 metreden 4.021 metreye ulaştı. 5. nesli yollara çıkan yeni Corsa, 1.481 metrelik de genişliğe sahip. Bu segment için hiç de fena değil bu ölçüler. 

 

En önemli rakipleri Ford Fiesta, VW Polo, Renault Clio, Peugeot 208, Hyundai i20, Citroen C3.

aracı satın salması beklenen hedef kitle arasında genç aileler, yalnız yaşayan gençler, kendini genç hissedenler ve genç anneler başı çekiyor.

 

ARACIN FİYATI 12 BİN EURODAN BAŞLIYOR

Yeni Corsa’da giriş seviyesinde start and stoplu 1.2 litrelik 70x beygir gücündeki motorun görev yaptığı versiyon bulunacak. Almanya’da 11.980 eurodan satılacak olan bu versiyon aracın başlangıç fiyatını da oluşturuyor.

Ayrıca 90 ve 115 beygir güçlerinde üç silindirli 1.0 litre hacimli motor seçenekleri de bulunacak. Bu benzinli motorların 115 BG olanı Türkiye’ye ithal edilecek. 6 ileri şanzımanla kombine bu motor, aynı zamanda modelin sportif seçeneği olarak lanse edilecek. Bu motorun sportif olarak konumlanmasındaki en önemli etken 170 nm’lik yüksek tork üretebilmesi.

 

Ayrıca 1.4 litrelik benzinli bir motor daha Corsa güç üniteleri arasında konumlanıyor. 100 beygir gücündeki bu motor 200 nm torka sahip.

Opel’in Corsa modelinde sunacağı dizel motor ise daha önceki nesilden de tanıdığımız 1.3 litrelik motor. İyileştirilen bu motor 75 ve 95 beygirg üçlerinde iki ayrı seçeneğe sahip. 100 km ortalama kullanımda 3.2 litrelik resmi yakıt tüketim değeriyle dikkat çekiyor. Yılın ilerleyen aylarında yeni nesil Easytronic 3.0 otomatikleştirilmiş manuel şanzıman seçeneği de ürün gamına eklenecek.

 

Yeni Corsa’da ilk defa mevcut olan çift-xenon farların yanında, “Yan Kör Nokta Uyarı”, “Opel Eye Ön Kamera”, “City modu”, “Şeritten Ayrılma Uyarısı”, “Uzun Far Asistanı”, “Takip Mesafesi Göstergesi” ve “Ön Çarpışma Uyarısı ” gibi yeni sistemler güvenlik konusunda Opel Corsa’yı rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.

 

YENİ OPEL CORSA SATIŞLARI VE FİYATLARI

Türkiye’de halen 36 bin liradaın başlayan fiyatlarla satılan mevcut 4. nesil Corsa’ya göre yeni Corsa yüzde 5-10 arasında yüksek fiyatla çıkacak. Bu da aracın değer kazanmasına neden olan yüksek teknolojilerden kaynaklanıyor. 2015 yılı satış hedefi 14-15 bin adet olan yeni Corsa’nın tarihi satış rekoru 22 bin adetlerde.

Bu rekoru 2016 yılından itibaren kırmayı hedefliyor marka.

 

 

Opel-Corsa-2015-fiyatlari

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.