Yeni Opel Corsa Peugeot teknolojisiyle gelecek

General Motors’un kanatları altından ayrılarak yoluna Fransız devi PSA/Peugeot-Citroen bünyesinde devam etmeye başlayan Alman otomobil üreticisi Opel, yeni Corsa’yı iki yıl sonra yollara çıkaracak. Yeni nesil Corsa, PSA Grubu’nun teknolojisiyle geliştirilen dördüncü Opel modeli olacak.

Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamayla, şimdilik General Motors teknolojisi ile üretilen Corsa’nın, 2019 yılında daha yüksek kâr marjı elde edebilmek için PSA teknolojisini kullanmaya başlayacağı dedikoduları resmiyet kazanmış oldu. Opel SUV ailesinin en yeni üyeleri Crossland X ve Grandland X’in yanında, markanın ticari aracı Combo da PSA teknolojisiyle üretiliyor.

2 yılda 750 bin Corsa

Kısa bir süre önce Fransız PSA Grubu tarafından satın alınan Opel’in küçük modeli Corsa, başarı öyküsü yazıyor. Beşinci jenerasyon yeni Corsa’da 750 bin adetlik satışa ulaşıldı. 1982 yılında yollara çıkan ilk jenerasyondan bugüne kadar ise 13 milyon adetlik Corsa satışı gerçekleşti.

Beşinci jenerasyon Corsa, 2014 yılı sonunda piyasaya çıkmıştı. Corsa, markanın özellikle Avrupa pazarı için en önemli modellerinden biri. Opel’in toplam satışının dörtte birini Corsa oluşturuyor.

Opel’in Avrupa’daki en çok satan modeli olan Corsa’dan, geçen yıl toplamda 263 bin 416 adet satıldı. Bir önceki yılın verilerine göre Corsa satışları 2016’da yüzde 1.6 geriledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.