Yeni Dacia Logan modeli patent ofisinde yakalandı

Ürün yelpazesini geniş çapta yeniden tasarlayan Fransız marka uygun bütçeli otomobiller listesinde değişikliğe gidiyor. Renault, Türkiye’de Dacia Logan adıyla tanıdığımız modeli Brezilya’da Renault logosu altında yeni bir isimle piyasaya sürecek.

Yeni Logan platformunun üzerinde üretilecek olan sedanın patent görüntüleri ve bununla ilgili bazı teknik detayları Brezilya Patent Ofisinin web sitesinde yayınladı. Time24’ün yayımladığı habere göre tüm pazarlarda satışa sunulmayacak olan sedan model Brezilya’da Renault Taliant olarak adlandırılacak.

Taliant üçüncü nesil yeni Dacia Logan modeli platformunu kullansa da Renault orijinal tasarımını yeni modelde de korumaya devam ediyor.

Patent görüntülerine göre farklılıklar arasında; farklı ön farlar, ızgara, tampon değişiklikleri, kaput ve bagaj kapağı bulunuyor. Aracın iç mekanı da Logan’dan farklı olacak ve geniş bir multimedya ekranı yer alacak.

>> Dacia yeni Sandero ve Logan ile standartları yükseltiyor <<

Brezilya Patent Ofisinin web sitesinden alınan renklendirilmiş patent görüntüsü

Renault’un yeni nesil modellerinde kullandığı CMF-B platformunda üretilecek olan yeni Logan/Taliant modeli selefine göre 49 mm daha uzun. Genişlik olarak da 115 mm’lik büyük bir yeniliğe sahip.

Yeni Logan/Taliant’ın motor seçenekleri arasında geliştirilmesi durdurulan 1.5 dCi dizel motor yer almıyor. Seçenekler arasında SCe (65 bg), TCe (90 bg) ve LPG’li Eco-G (100 bg)’lik motorlar bulunuyor.

Taliant’ın ne zaman piyasaya çıkacağı henüz açıklanmadı fakat 2021 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor. Yeni Dacia Logan modeli ilk olarak Brezilya pazarında satışa sunulacak ve daha sonra Avrupa pazarlarındaki yerini alacak.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.