Yeni Dacia Sandero 2020 geliyor!

Otomobil üreticilerinin küresel salgın sonrası yeni model atağı başladı. 2020 yılı ilk yarısında ticarileşecek yeni modeller sonbaharla birlikte kendini gösteriyor. Bu üreticilerden biri de Renault kanatları altındaki Dacia. Romanyalı marka Sandero, Sandero Stepway ve Logan modellerinin üçüncü nesillerinin lansmanını başlattı. Baştan ayağı güncellendiği açıklanan yeni Dacia Sandero 2020, yeni Sandero Stepway ve yeni Logan modellerinin 29 Eylül 2020’de tüm detaylarıyla ortaya çıkacağını söylemiştik. 29 Eylül günü çıkan detaylara buradan bakabilirsiniz.

Otomobil dünyasında fiyat performans markası olarak öne çıkan Dacia, yeni modellerinde de eskinin genlerini koruyarak ama yine uflaşılabilir fiyatlarla ilerleyecek. Bilindiği gibi marka temel felsefesini temel ihtilaçlar üzerine oturtuyor ve adım adım teknolojisini ve ekipmanlarını yükseltiyor.

Dacia modelleri, günümüzde her zamankinden daha çok tüketicinin beklentileri ile örtüşüyor. Pandemi nedeniyle ‘’Bireysel mobilite’’ ihtiyacı artış gösterdi. Bu ihtiyacın karşılanmasında merkezde yer alan otomobil, uzun vadeli ve mantıklı bir yatırım tercihi olarak öne çıkıyor. Müşteriler, daha iyi ve daha erişilebilir bir ürün istiyor.

2005 yılında Logan ile tek bir modelle başlayan ve bugün geniş bir ürün ailesine ulaşan Dacia; 15 yıldan bu yana rekabetin ortasında adım adım ilerliyor.

Sandero, 2017’den bugüne Avrupa’nın en çok satan perakende otomobili ünvanını ele geçirdi.

Modern dönem otomobil rekabetinde elini güçlendirmek isteyen marka iki modelinde güncellemeye giderek, gücünü pekiştirmek istiyor.

Yeni Dacia Sandero 2020 tanıtımı

Doğrudan tüketiciler tarafından en çok tercih edilen otomobil ünvanlı Sandero yeni haliyle de oldukça iddialı. Artık daha güncel teknoloji ve çizgilere sahip. Otomobil, yerini alacağı jenerasyona göre daha eğimli ön cam ve alçak tavanı gibi detaylara sahip. Yerden yüksekliği artmasına rağmen yeni Sandero; daha geniş kanallar ve tekerlek yapısı sayesinde daha alçak izlenimi veriyor.

Yeni Sandero Stepway ise Dacia model ailesinin ticari araçlara meydan okuyacak kullanım çeşitliliği sağlayan bir modeli olarak dikkat çekiyor. Yeni Sandero Stepway, SUV araçları andıran ve macerayı çağrıştıran tasarımı ile yeni Sandero’dan farklılaşıyor. Daha belirgin hatlara sahip kaput; ızgara altındaki krom Stepway logosu; sis farlarının üzerindeki eğimli yapı dikkat çeken yenilikleri arasında yer alıyor.

dacia modelleri
Sandero’nun arka görünümü daha zarif çizgilere sahip.

Tamamen yeniden tasarlanan Yeni Logan modelinin silueti daha dinamik ve akıcı, ayrıca bir önceki nesle göre biraz daha uzun. Otomobilin dinamik çizgisine; akıcı tavan çizgisi ve yüzeyi daraltılmış yan camlar katkıda bulunuyor. Y formundaki farlar, gövdenin hatlarıyla uyumlu jantlar, daha şık tasarıma sahip kapı kolu gibi ayrıntılar Yeni Sandero ile benzerlik taşıyor.

Y şeklindeki ön ve arka farlar, Dacia’nın yeni ışık imzası olarak açıklandı. Üçüncü nesle daha güçlü bir kimlik kazandıran bu imza ile otomobillerin daha geniş görünmesi isteniyor.

Yeni Dacia Sandero 2020 ile birlikte ailenin yeni üyeleri 2021 model olarak Türkiye yollarına çıkacağı tahmin ediliyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.