Yeni Duster Türkiye’ye hangi motorlarla, ne zaman gelecek?

Dacia’nın tüm dünyada efsane haline gelen modeli Duster yeni haliyle yola çıkıyor. Tepeden tırnağa yenilenen Duster, Trkiye yollarına 2018 yılı mart ayında çıkacak. İlk kez eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkan yeni Duster, yeni iç ve dış tasarımıyla güncellenmesini açıkça ortaya seriyor.

4×2 ve 4×4 versiyonları bulunan Duster, hem yolda hem arazide manevra kabiliyetini arttıracak bir dizi sürüş destek ve güvenlik donanımları ile birlikte geliyor.

2018 – Yeni Dacia DUSTER Yunanistan’da

Yeni Duster modelinne hangi motorlar kullanılıyor?

Yeni Duster, Renault Grubu’nun kendini kanıtlamış, uygun fiyatlı motor seçenekleri ile yoluna devam edecek.

  • 1.6 SCe 115 bg (4×2 ve 4×4) ve 1.2 TCe 125 bg (4×2 ve 4×4) benzinli & manuel. 1.6 SCe 115 bg motorunun bir LPG versiyonu da opsiyonel olarak mevcut.
  • 1.5 dCi 90 bg (4×2) ve 1.5 dCi 110 bg (4×2 ve 4×4) dizel motorları manuel vites seçeneği ile birleşiyor. 1.5 dCi 110 bg 4×2 versiyonu EDC otomatik vites seçeneği de bulunuyor.
Yeni Duster, arazi özelliklerine çok güveniyor.

90 bin Türk vatandaşı Duster kullanıyor

Duster, Türkiye’de satışa çıktığı 2010 yılından bugüne dek 89 bin 485 adet, Ocak – Kasım 2017’de ise 13 bin 818 satış rakamına ulaştı.

Berk Çağdaş – Renault Dacia Türkiye Genel Müdürü

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş: “Dacia, Türkiye pazarında yükseliş trendini sürdürüyor. Binek + hafif ticari araç pazarında, iki sıra yükselerek Marka sıralamasında 6. sıraya yükseldik. Biz Dacia’da çekici ve kaliteli otomobilleri en uygun fiyata müşterilerimize sunuyoruz. Dacia olarak sürpriz yeteneklerle dolu ve akıllıca tasarlanmış otomobillerden oluşan yalın bir ürün gamına sahibiz. Bunu yaparken sağlam ve güvenilir otomobilleri, başarısı kanıtlanmış teknolojiler ve güçlü servis ağımız ile destekliyoruz. Net ve anlaşılır fiyat politikamız ile her Dacia modeli, paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor. Dacia’nın amiral gemisi Duster, Dacia’ya Türkiye’de son beş yılın 4×4 otomobil lideri ünvanını kazandırdı.Otomatik vites / EDC versiyonunun da ürün gamına eklenmesiyle Dacia ailesine yeni müşterilerimiz katılıyor. Mart ayında pazara sunacağımız Yeni Duster ile Marka’nın Türkiye pazarında yükselişi devam edecek.”

Berk Çağdaş ile Dacia Duster testimizi izlemek için: 

Yeni Duster test sürüşleri Yunanistan’da gerçekleştirildi.

http://ht.ly/LSO850fDKvi

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.