Yeni elektrikli SUV Skoda Enyaq son virajda

Yeni elektrikli SUV Skoda Enyaq modelinin geliştirme çalışmaları neredeyse tamamlanmak üzere. Kodiaq, Karoq ve Kamiq SUV kardeşlerinin yanı sıra Skoda’nın ilk elektrikli SUV modeli olacak. 2021 yılından itibaren ise satışa sunulması bekleniyor.

Markanın ilk tam elektrikli SUV modeli Enyaq, modüler MEB platformu üzerine yapılan ilk elektrikli modeli olacak. Yeni SUV Enyaq, üç farklı batarya ve beş farklı elektrikli motor seçeneğiyle sunulacak. Yeni elektrikli motorlar, 500 km’ye varan menzilleri ile oldukça yüksek verimliliğe sahip.

Skoda, elektrikli aracının testlerini, her türlü zorlu koşulda gerçekleştirmeye devam ediyor. Yeni elektrikli SUV Skoda Enyaq modelinin yayınlanan kamuflajlı fotoğrafları, modelin etkileyici tasarımından ipuçları veriyor.

Yeni Skoda Enyaq modeli 4,648 mm uzunluğa, 1,877 mm genişliğe, 1,618 mm yüksekliğe ve 2,765 mm aks aralıklarına sahip olacak. 585 litrelik bagaj hacmi ve alçak yükleme eşiğiyle pratik olmaya hazırlanıyor. ENYAQ iV hızlı şarj ile yüzde 10’dan yüzde 80 kapasiteye kadar sadece 40 dakikada şarj edilebilecek.

Skoda yetkilileri, elektrikli SUV Enyaq modelinin Superb ve Kodiaq ile aynı fiyat seviyesinde olacağını dile getirmişlerdi. Avrupa’da Kodiaq’ın ortalama fiyatı yaklaşık 40.000 Euro ila 45.000 Euro arasında değişiyor. Superb fiyatları da yaklaşık 40.000 Euro seviyelerinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.