Yeni Fiat Ducato, 9 ileri otomatik şanzımanla gelecek

38 yıldır en çok satan Fiat Professional aracı yenilendi. Avrupa’da 12 ülkede satılan, 5 ülkede en çok satan hafif ticari araç olan Fiat Ducato; yeni sistemler ve yeni tasarımla 2020 model olarak yoluna devam ediyor. Yenilenen hafif ticari araç ilk kez elektrikli bir versiyonla da yola çıkan ilk Fiat ticari araç olacak.

Yeni Euro 6D motorları, Start & Stop’tan yararlanarak, akıllı alternatör, elektronik kontrollü yakıt pompası ve “Eco” modunun enerji ve yakıt tasarrufu vaat eden Ecopack özelliği ile iddialı.

Yeni Fiat Ducato ‘da ilk kez “9Speed” otomatik şanzıman seçeneği görev üstlenecek.

Yeni Fiat Ducato ilk elektrikli Fiat ticari araç oldu

İlk elektrikli Fiat Professional oldu

Bir de elektriklisi olacak. İtalyan şirketin ticari araçlarını çatısı altında toplayan Fiat Professional Ducato Electric modeli ile ilk elektrikli modelini piyasaya çıkaracak. Bu araç, alıcı şirketlerle birlikte geliştirildi.

Yeni Fiat Ducato 2020 model olarak ön siparişe açıldı

Her ne kadar markanın Chrysler’den devraldığı 9 ileri şanıman teknolojisi olsa da Ducato için yeni bir tork konvertörü geliştirilmesi gerekmiş. Bu sayede her devirde en iyi tork elde edilmeye çalışılmış.

Fiat Ducato, özellikle Avrupa4da kampçı ve karavancıların birinci tercihi durumunda. Karavan yapımında en çok tercih edilen araç durumunda. Bunun yeni Fiat Ducato ile yine devam edeceği belirtiliyor.

Ducato motorları ve güçleri:

120, 140, 160 ve 180 hp güçlerinde 450 nm’yi bulan tork seçenekli yenilenmiş MultiJet II 2.3 litre motor yelpazesi ile yola çıkacak. SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) ve adBlue teknolojileri bulunacak. Başka bir deyişle, değişken geometrili turboşarj, tüketimi optimize etmek için motorun sürüş stiline ve hızına ayak uydurabiliyor.

Ducato 2020’nin kokpiti, dijital radyo (DAB) ve Apple CarPlay ve Android Auto teknolojilerini barındıran, 7 inç dokunmatik ekranlı yeni UConnect bilgi eğlence sistemini de barındıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz