Yeni Ford Courier dünya lansmanı Türkiye’de yapıldı

Bugüne kadar Türkiye’de üretilen Ford Courier yenilendi. Türkiye’nin en çok satan hafif ticari araçlarından olan Courier sonbahardan itibaren yoluna Romanya üretimi olarak devam edecek. Hatırlanacağı gibi Romanya Ford fabrikasını da Ford Otosan devralmıştı. Yeni Ford Courier dünya tanıtımı İstanbul’da gerçekleşti.

Ford Courier yeni neslinde içten yanmalı benzinli ve dizel motor seçeneklerinin yanı sıra bir de elektrikli versiyonla yola çıkacak.

1.0 lt benzinli, 1.5 litre dizel ve 110 kW elektrikli motor seçenekleri olacak.

Tamamen yeni baştan yaratılan E-Transit Courier modelinin tasarım, geliştirme ve mühendisliği Ford Otosan imzası taşıyor. Yeni model geliştirme çalışmaları biri Türkiye’de olmak üzere üç merkezde; 2020 pandemi döneminde başladı ve 2 yılda tamamlandı.

Ford Pro yeni E-Transit Courier’i İstanbul’da tanıttı.

Benzinli ve dizeller 2023 sonbaharında üretilecek

E-Transit Courier, 2024’ün sonlarında Ford Otosan Craiova fabrikasında üretilecek. Dizel ve benzinli motorlu modellerin üretimi ise 2023’ün üçüncü çeyreğinde Craiova’da başlayacak.

Ford Pro, Ford Otosan tarafından geliştirilen tamamen elektrikli yeni ticari aracı E-Transit Courier’nin global lansmanını Ford Otosan’ın İstanbul’daki Ar&Ge Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Ford Pro’nun yazılım ve bağlı hizmetler platformuna entegre, tamamen bağlantılı E-Transit Courier, mevcut modele göre yüzde 25 daha fazla yük hacmi ve daha fazla taşıma kapasitesi sunuyor.

Ford Pro yeni E-Transit Courier’i İstanbul’da tanıttı.

Ford’un elektriklenmesinde Türkiye’nin rolü artıyor

Ford OTosan olarak, yeni ürünler geliştirmeye devam edeceklerine dikkat çeken Ford Otosan Genel Müdürü Güven Özyurt, şunları söyledi:

Üretim gücümüzün yanı sıra mühendislik ve tasarım yetkinliklerimizin son göstergesi E-Transit Courier ile; Ford’un elektriklenme yolculuğundaki rolümüzü artırmaya devam ediyoruz. Yeni Courier’in tasarımını Dunton ve Köln’deki Ford tasarım ekipleriyle geliştirmekten ve mühendisliğinin tüm sorumluluğunu almaktan büyük gurur duyuyoruz. Ford Otosan olarak bizi her daim geleceğe taşıyacak araçları geliştirmeye ve üretmeye devam edeceğiz.

İşte yeni Ford Courier: Biri EV, üç motorla yola çıkacak

Yeni Ford Courier dünya lansmanı Türkiye’de yapıldı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.