Yeni Ford Ecosport geldi: Benzinli-otomatik ile dizel-manuel aynı fiyat

SUV tarzı araçların satışlarındaki artış, bu tür araçların çeşitliliğini de artırdı. Daha önce Türkiye’ye getirilmeyen modeller, yenilendikten sonra ülkeye ithal edilmeye başlandı. Artık çok satan markalardan az satanlara, en ekonomiklerden, lüks araçlara kadar her şirket bu sınıfta varlığını artırmak istiyor. Bu markalardan biri de Ford. Yeni Ford Ecosport geldi: Benzinli-otomatik ile dizel-manuel aynı fiyat.

Ford, daha önce Hindistan’da üretilerken ithal etmediği yeni Ecosport’u ikinci neslinde Türkiye yollarına çıkarmaya karar verdi. Yeni Ecosport benzinli-otomatik ve dizel-manuel kombinasyonlarıyla ve 117 bin liradan başlayan fiyatlar ve ST Line tek donanım paketiyle Türkiye’de satışa çıktı.

ST-Line donanım paketiyle satılıyor

SUV ailesinin yeni ve küçük üyesi EcoSport, küçük ve Eco olmasına rağmen Ford markasının performans atölyesi olan ST-Line donanımına sahip. 2 Martta yapılacak olan ve Antalya’da gerçekleştirilecek test sürüşünde Otoajanda ekibi olarak hazır olacağız.

Yeni Ford EcoSport, Ford SYNC 3 araç içi bilgi ve eğlence sistemi, Hız Kontrol Sistemi ve Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı, ayrıca Geri Görüş Kamerası gibi sürücü destek teknolojilerini standart olarak barındırıyor.  Yeni Ford EcoSport, 12 renk seçeneğinin yanı sıra, kullanıcı odaklı iç mekanında 8 inç dokunmatik ekran, ısıtmalı direksiyon ve ayarlanabilir bagaj bölmesi gibi akıllı saklama çözümlerini opsiyonel olarak sunuyor.

Tamponlar ve yan etekler, siyah renkli tavan çıtaları ve far çerçeveleri, 18 inç koyu renkli alaşım jantlar, ST-Line işaretleri, farklı tavan rengi seçenekleri ile caddelerde farkedilmeyi hedefliyor.
İç mekanda ise deri kaplamalı, dikiş detaylı alt kısmı düz özgün ST-Line direksiyon, geri dönüşümlü malzemelerden üretilen ekolojik süet Miko-Dinamica şeritli dikiş detaylı parçalı deri koltuklar, deri kaplamalı el freni ve vites topuzu, ST-Line marşpiyel ve alaşımlı pedallar yer alıyor.

Sürücü destek teknolojileri arasında motor torkunu ayarlayarak sürücülerin kontrolünü sürdürmesine yardımcı olmak için frenleme sağlayan Devrilme Kontrol Sistemi yer alıyor. Önde sürücü ve yolcu hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı, göğüs kafesine ilave koruma sağlayan ve yolcuyu darbeden uzaklaştıracak şekilde tasarlanan yan hava yastıkları, perde hava yastıkları ile sürücü ve yolcuların güvenliği arttırılıyor.

Yeni Ford EcoSport’un, 1.5 litre TDCi dizel motor ve 1.0 EcoBoost motorlu versiyonuyla satışta. Ford Akıllı 4×4 Çekiş (AWD) sistemiyle donatılmış, 1.5 litre EcoBlue dizel motor 125 PS versiyonu ise Mayıs ayında Türkiye’de satışa çıkacak.

Mayıs ayında Türkiye yollarına çıkacak versiyon, altı ileri vitesli manuel şanzıman ile 125 PS güç ve 300 Nm tork üretiyor. Akıllı 4×4 Çekiş (AWD) sistemi, aracın yol yüzeyini kavramasını ölçerek ön ve arka tekerlekler arasındaki tork dağılımını 20 milisaniyeden daha kısa sürede ayarlayabiliyor. Sistem, torku dört tekerlek arasında hızlı bir şekilde dağıtırken, kaygan zeminde ekstra güvenli yol tutuş sağlıyor.

Ford’un 100 PS 1.5 litre TDCi dizel motoru ise önden çekişli ve yeni altı ileri vitesli manuel şanzımanıyla, 4.1 l/100 km yakıt verimliliği ve 107 g/km CO2 emisyon özellikleriyle satışa sunulacak. Sunulan seçenekler arasında Ford’un bol ödüllü 1.0 litre EcoBoost benzinli motorunun 125 PS  versiyonu 5.8 l/100 km yakıt verimliliği ve 134 g/km CO2 emisyonu, altı ileri vitesli otomatik şanzıman ve direksiyondan vites değiştirme özelliği de bulunuyor.

Yeni EcoSport 117 bin Liradan başlayan fiyatları ile bayilerde Ford meraklılarını bekliyor. Konfor paketi (Isıtmalı koltuklar, ısıtmalı aynalar, geri görüş kamerası), cam tavan gi.i ekstralar 11 bin TL tutuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.