Yeni Genel Müdür açıkladı: Opel satışları nasıl artacak?

Gözler bir süredir 2017 yaz ortalarında Fransız PSA Grubu bünyesine giren Opel’in üzerinde. Türkiye markayı dikkatle izleyen müşteri kitlesinin olduğu ülkelerden biri; ne de olsa Opel bir Alman! Yıllarca VW’de görev yapan Çağrı Öztaş, Ekim ayında –haberi ilk olarak buradan duyurmuştukOpel Türkiye Genel Müdürü oldu. Öztaş, İzmir’de yapılan yeni Combo lansmanında geçen 3-4 aylık dönemi ve Opel’in pazar, satış hedeflerini paylaştı.

Yeni Opel Combo’nun Urla’da, Çeşme’de çekilen sıradışı fotoğraf galerisine buradan bakabilirsin

Opel 2021 vizyonu yeni modellerle gelecek

GM patronajı, FCA ortaklığı derken şimdi PSA ile Opel eski şaşalı günlerine dönebilecek mi? Türkiye’de 2018 yılını 20.960 adetlik satış rakamı ile 13. sırada tamamlayan şirket bu yıl hafif ticariye ağırlık vermeye başlamanın da etkisiyle daralan pazarda yerini yukarı taşımak istiyor. Ancak nereden nereye… 2016 yılında 55 bin 471 adetle yılı 5. sırada, 2017 yılında ise 44 bin 700 adetle 8. sırada idi.

Çağrı Öztaş, Opel’in uzun yıllar sonra 2018 sonunda kar açıklamasını sağlayan PACE 2017-2021 strateji planının hızlı bir şekilde uygulandığını söylüyor. Bunun bir yanı mevcut modellerin hızla güncellenmesi, PSA motor, şanzıman vs. devreye alınması, geleceğe yönelik hibrit ya da elektrikli yeni modellerin geliştirilmesi gibi global markaya bakan konular olurken; diğer yanını Türkiye’de müşteriye dokunan tüm kanalların tam olarak işletilmesi, dijital alanda müşteriye yönelik yeni yazılımların bayileri de içine alacak şekilde hayata geçirilmesi, ürün bazlı olarak proaktif bir satış uygulanması gibi çalışmalar oluşturuyor.

Opel Genel Müdürü Öztaş, markanın Alman genlerini koruyarak yol alacağını ürünlerin de bu şekilde Peugeot, Citroen, DS’den farklılaşacağını ifade ediyor.

Opel 25 bini zorlayacak

Opel bu yıl en az 3 bin yeni Combo satacak

Bu yıl pazarda daralma beklentisi olmasına rağmen Opel 22-25 bin aralığında bir satış rakamı ile yılı tamamlamayı hedefliyor. Peki bu satış rakamları hangi modellerle gerçekleşecek? Çağrı Öztaş, yeni Combo ile Opel’in 2011 yılında yavaşlattığı hafif ticari araç sınıfına yeniden döndüğünü belirtiyor. 5. nesil Combo’yla Opel müşterisinde iyi bir izlenim bırakacaklarını kaydeden Öztaş; “Mart-Aralık 2019 döneminde pazar büyüklüğüne bağlı olarak minimum 3 bin adet satış elde etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Opel Crossland X ve Grandland X modelleri ile yer aldığı SUV segmentinde, güçlü dizel otomatik kombinasyonu gibi eksiklerin tamamlanmasıyla büyüyen bu sınıftan daha fazla pay almaya hazırlanıyor.

Opel açısından en önemli iki model ise Astra ve Corsa şüphesiz. 3 yıldan daha uzun bir süredir yolda olan Astra’ya özellikle motor ve şanzıman değişiminin gelmesi bekleniyor. Ve yine B sınıfındaki büyük rekabette altıncı nesil yeni Corsa‘nın 2019 yılı bitmeden en azından günyüzüne çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Önceki İçerikYeni A6 2.0 lt TDI motorla satışa çıktı
Sonraki İçerikYeni elektrikli SUV’un üretimine ikinci adres
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz