Yeni Golf göründü, ne zaman yola çıkacak

Volkswagen yeni Golf bir süredir test aşamasında. Kamuflajlı ve casus fotoğraflarla dikkatli kameralara yakalanan yeni Golf, şimdi daha net görüntülerle sahnede. Yeni VW Golf yani Golf 8 ne zaman satışa sunulacak?

Golf 8 otomobil gazetecilerinin yakın takibinde!

Golf 8

VW’nin yeni tasarım dili, MK8 Golf’e daha şık ve daha modern bir görünüm sağlamış; MK7 olarak bilinen Golf 7 çizgilerine de sadık kalınmış. Elbette fotoğraflarda görülen Golf seri üretime girerken muhtemelen farlarda küçük bazı değişimler sergileyecek. Ama genel hatlar Golf 8’de Arteon’a benzer pürüzsüz bir estetik sunuyor.

VW Golf 8 çıkış tarihi ile ilgili ipuçlarını vermişti

Fotoğraflara bakıldığında çıkan detaylarda otomobil mevcut modelden daha geniş görünüyor. Yan aynalar pencere bloğuna değil; kapıya monte edilmiş. Arka tasarımda ise Golf 8 küçük bir Polo izleniminden uzak kimliği korunan bir çizgiye sahip.

VW yeni Golf 8

Ford küçük Ranger ya da yeni Courier de testlerde!

Golf 8 ile ilgili ortalıkta iç mekana ait bir görsel yok. Ancak VW Grubu kompakt araçlar serisinin modellerinde olduğu gibi bir sanal kokpit ve yeni nesil bilgi eğlence sistemi ve ekranları kaçınılmaz gibi görünüyor.

Skoda Scala da aynı platformu kullanıyor

Golf 8 nihayetinde MQB platformunun yükseltilmiş bir versiyonunda hazırlanıyor. 45 kg yakın hafiflikle beraber daha büyük dingil açıklığına sahip olaca ve bu da yolcular için daha fazla yer ve daha büyük bir bagaj anlamına gelecek.

Son olarak Golf 8’in üretimine daha önce de açıklandığı gibi önümüzdeki Haziran ayında başlanması bekleniyor. Motor serisinde üç ve dört silindirli benzinli ve dizel versiyonlar, hibrit, plug in ya da full elektrikli model, GTI ve R turboşarjlı versiyonlar sırasıyla yola çıkacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.