Yeni Hyundai elektrikli araba fabrikası için aday ABD Georgia

Türkiye’deki fabrikasında yıllık 230 bin üretim kapasitesine sahip olan Hyundai, yeni elektrikli araba (EV) modelleri için çalışma alanını genişletmek istiyor. Yeni bir elektrikli araç üretim tesisi kurmayı planlayan Hyundai’nin adayı Amerika Birleşik Devletleri (ABD).

Reuters’e açıklamalarda bulunan Hyundai, fabrika kurma planlarının olduğunu doğrulayarak; Hyundai ve Kia’nın EV modellerinin üretileceği fabrikaların ABD’de inşa edilmesi için görüşmelerin sürdürüldüğünü açıkladı.

Yatırım planları sorularını cevaplayan Hyundai; “Yakında Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir EV tesisi planını duyurmaktan heyecan duyuyoruz, ancak bu aşamada paylaşacak ayrıntılarımız yok.” dedi.

Hyundai SEVEN konsepti, Ioniq 7 hakkında ipucu veriyor

hyundai seven konsepti

Görüşmeler sürüyor: 11 yeni Hyundai elektrikli araba modeli yolda!

Görüşmeler hakkında doğrudan bilgisi olan üç kişi Reuters’e verdiği demeçte, Hyundai’nin ABD Georgia’da elektrikli araç tesisi inşa etmek için devlet yetkilileriyle ileri düzeyde görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Öngörülen maliyeti ve yaratması beklenen istihdam sayısı da dahil olmak üzere yatırımın detayları henüz netlik kazanmış değil.

2027 yılına kadar Kia markası adı altında 14 yeni elektrikli model, 2030 yılına kadar ise Genesis olarak 6 elektrikli lüks model ve Hyundai olarak 11 yeni elektrikli model piyasaya sürülecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.