Yeni Hyundai i10 Frankfurt gösterisi ile sahneye çıktı

Türkiye’de üretilen otomobillerden elde edilen ihracat geliri ekonominin en önemli besleyecisi olmaya devam ediyor. Bu yıl 8 ayda 20 milyar dolar ihracat geliri elde eden Türk otomotiv endüstrisi, yeni modellerini de yola çıkarıyor. İzmit fabrikasında üretim yapan Hyundai Assan da Yeni Hyundai i10 Frankfurt gösterisi ile sahneye çıktı.

 

Frankfurt Otomobil Fuarı 2019 kapsamında Türkiye’de üretilen Hyundai i10’un dünya lansmanı yapıldı. Yeni Hyundai i10 Frankfurt gösterisi ile sahneye çıktı.

Ayrıca Hyundai 45 Consept adını verdiği prototip modelini de tanıtıyor. 45 Consept Koreli markanın 1970’li yıllarda ilk ürettiği model olan Pony’ye atfen hazırlandı. Markanın gelecekteki çizgilerini ve teknolojilerini gösteren yeni prototip, genel olarak sportif hatlara sahip.

Elektrikli yarış otomobili E-TCR ve en hızlı i30 unvanına sahip i30 N Project C Limited Edition da fuarın ilgi çekici otomobilleri arasında yerini alıyor.

Sadece 600 kişinin sahip olabileceği 275 HP’lik i30 N Project C modeli de Hyundai standında görülebiliyor.

Yeni Hyundai i10: Mevcut modelde olduğu gibi yıl sonunda yine Türkiye’de İzmit Fabrikası’nda üretilecek. Tüm Avrupa ve bölge ülkeler dahil olmak üzere 40’tan fazla ülkeye ihraç edilecek.

Yine Türkiye fabrikasının bantlarından inecek olan sportif i10 N-line versiyonu da sürpriz yaparak podyumda yerini aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.