Yeni Insignia hazırlanıyor

Alman otomobil üreticisi Opel, amiral gemisini yeniliyor. Casus fotoğrafları çekilen ve internete sızdırılan Insignia’nın dış tasarımında Audi A7’den esinlenen eğimli bir çatının kullanılmış olması dikkat çekiyor. Satışa sunulacağı pazarlarda hedefine BMW 3 Serisi, Audi A4 ve Mercedes C-Serisi gibi lüksleri koyacak olan otomobil, General Motors için de önemli bir konuma sahip.

Avrupa’nın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’de de satılması nedeniyle GM’in gözdelerinden biri olan Insignia, Opel ve Buick markalarının büyümesini daha da pekiştirmek adına önemli bir şans olarak görülüyor.

Standart olarak önden çekiş sistemiyle satışa sunulacak olan Insignia’nın dört çeker sistemi ise opsiyon listesinde yer alacak.

Satışa sunulmasının ardından hibrit seçeneğinin de ekleneceği konuşulan otomobilde, 3 silindirli, 4 silindirli ve 6 silindirli dizel ve benzinli motorların kullanılacağı tahmin ediliyor.

Yeni Opel Insignia’nın önceki modelden yaklaşık 200 kilogram daha hafif olacağı ise gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Önceki İçerikFord Otosan’dan açıklama
Sonraki İçerikKia Sportage’ın ilk videosu…
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz