Yeni ismi Opel Mokka Elektrik oldu, menzili 70 km arttı

Elektrikli araç pazarında isimler de menzillerde yerine oturuyor. Almanya’da B segmentinde elektrikli araç pazarına liderlik eden Opel Mokka-e, yoluna “Opel Mokka Elektrik’’ olarak devam edecek. 2023 Opel Mokka Elektrik modelinin bir diğer değişimi ise menzilinde. Bu arada hatırlatalım Opel Mokka Elektrik satışları Türkiye‘de aralık ayında başlamıştı.

Yeni Opel Mokka Elektrik, yeni 54 kWsa batarya ile WLTP normuna göre 327 kilometre yerine emisyonsuz 403 kilometreye kadar yol kat edebilecek.

Bu geliştirmeyle modelin menzili yüzde 23 artarken, enerji tüketimi 100 kilometrede 15,2 kWsa’e (WLTP) düştü. Otomobilin elektromotoru 115 kW/156 hp güç ve 260 Nm tork üretiyor.

2023-Opel-MOkka-elektrik-menzil artırdı

12 yeni elektrikli Opel yola çıkmaya hazırlanıyor

Opel’in elektrikli araç atağı yeni bir etaba geçiyor. Binek araçlardan sonra hafif ticari araç ürün gamının tamamı dahil olmak üzere; güncel olarak 12 elektrikli Opel modeli satışa çıkarılıyor. Marka, 2024 yılına kadar her modelinin bir elektrikli versiyonunu piyasaya sunacak ve 2028 yılına kadar Opel, Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka haline gelecek.

Üç farklı sürüş modu

Mokka Elektrik Eko, Normal ve Spor olmak üzere üç sürüş modu seçeneğine sahip. Elektrikli SUV, Eko modunda en düşük tüketim ve en uzun mesafe anlayışıyla hareket ediyor. Rejeneratif fren sistemi sayesinde Mokka Elektrik, yavaşlama veya fren yapıldığında enerjiyi geri kazanıyor. Böylece elektromotor momentumu elektrik enerjisine dönüştürüyor.

Sürücü aracı B modunda kullandığında, geri kazanım ve fren torku artıyor.

Ayrıca kompakt SUV şarj gereksiniminde, 54 kWsa batarya 100 kW DC şarj istasyonunda yaklaşık 30 dakikada yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor. Mokka Elektrik standart olarak hızlı şarj işleviyle donatılıyor. Doğru akım dışında, Opel sürücüleri 11 kW entegre şarj cihazı ile üç fazlı alternatif akım duvar tipi şarj modülü  veya ev tipi priz için uygun bir kablo ile de şarj edebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.