Yeni Kia SUV nihayet Delhi’de ortaya çıktı

Son dönemin yeni model haberleri Hindistan’dan gelmeye başladı. Dün yayınladığımız Renault, 7 kişilik yeni SUV haberinin ardından Kia yeni SUV model Seltos da bugün Hindistan Yeni Delhi’de tanıtıldı. Kia Sportage, Stonic, Sorento, Niro gibi SUV model serisine şimdi küresel kompakt Seltos’u ekliyor. Kia Seltos, Smartstream teknolojili benzinli ve dizel motor seçenekleriyle yola çıkacak.

Kia Seltos, bağlantı kolaylığı ve güvenliği en üst düzeye çıkaran bir dizi teknolojiye sahip. 5 kişilik Kia yeni SUV, geniş bir iç mekan, yüksek alan ve çok yönlülük sayesinde kendine güçlü bir konum yakalamak istiyor.

Kia Motors Seltos modeli ile Hindistan gibi pazarlarda önemli bir başarı yakalamak istiyor. Seltos, Andhra Pradesh-Hindistan ve Gwangju, Güney Kore olmak üzere Kia’nın iki üretim tesisinde farklı bölgeler için üretilecek. 2019’un ikinci yarısından itibaren küresel pazarlarda satışa çıkarılacak.

Kia Seltos, uzun kaputu, önde güçlü bir karakter çizgisi ve keskin çizgilerle belirgin dış tasarım sunuyor. Kaplan burnunu andıran ızgara ile marka gücü daha net ortaya çıkıyor. Otomobilin arkasına doğru sivrilen omuz çizgisi kompakt SUV’a hafif sportif bir hava veriyor. Metalik susturucu efektli arka tampon bu dinamik görünümü güçlü kılıyor.

Kia Seltos’un boyutlarını tamamlayan ve ona güçlü bir duruş kazandıran 16, 17 veya 18 inçlik kristal kesim alaşım jantlar; 205/60 R16, 215/55 R17 veya 235/45 R18 lastiklerle kullanılabiliyor.

Seltos’un içi fütüristik malzemelerle tasarlanmış. Genç ve teknoloji meraklısı alıcılara yönelik kabin, geniş şekiller ve yüksek teknik detaylarla karakterize edilmiş. Kokpitin cesur tasarımında 10,25 inç dokunmatik ekran bilgi eğlence sistemi ve Sound Mood Lighting öne çıkıyor.

Seltos üzerinde 177 PS güç üreten 1.6 litre T-GDI turboşarjlı benzinli motor, 149 PS güç üreten 2.0 litrelik benzinli motor ve 136 PS güç üreten 1.6 litre dizel motor yer alıyor. Pazara bağlı olarak Seltos, 7 ileri çift debriyajlı (7DCT), 6 ileri (6AT) ve sürekli değişken (CVT ) olmak üzere üç otomatik şanzıman seçeneği ile yola çıkacak.

Kia Seltos, farklı sürüş karakterleri için Sürüş Modu Seçme sistemi ile donatılmış. Normal, Eco ve Spor modlarından biri seçilebiliyor. Eco modu, yakıt tasarrufunu maksimize etmek için ayarlanmışken; Sport modu, otomobilin dinamik sürüş hissini en üst seviyeye çıkarmak için direksiyondan ve motordan gelen tepkileri arttırıyor.

Normal mod ise ikisi arasında dikkatli bir denge sağlıyor. Kabinin ergonomisi, sürüşe odaklanmaya uygun. Geniş iç mekanda Seltos, sekiz hoparlörlü Bose ses sistemine sahip.

Seltos’un ismi kısa bir süre önce açıklandı ve temeli Yunan mitolojisine dayanıyor.

Tasarım aşamasında bazı detaylar paylaşılmıştı. Model önce Kore ardından Hindistan ve diğer pazarlarda satışa çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.