Yeni Mazda 3 Los Angeles öncesi yakalandı

Yeni Mazda 3 2018 yılı sona ermeden gün yüzüne çıkıyor. Yeni Mazda prömiyerine günler kala kamuflajla objektiflere yakalandı. 30 Kasım – 9 Aralık tarihleri arasında Los Angeles Otomobil fuarında ilk kez görülecek olan Yeni Mazda 3 yol testlerine devam ediyor. 
Japon marka Almanların güçlü olduğu kompakta sınıfta VW Golf, Audi A3 gibi modellerle sıkı bir rekabete girip, pazardan pay almayı planlıyor. Güncel modelde olduğu gibi HB ve sedan olmak üzere iki ayrı versiyonla satışa sunulması beklenen Mazda 3; benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip olacak.
Mazda 3 için Skyactiv-X teknolojisine sahip benzinli bir motorun dizel yakıtlı bir motora yakın tüketim değerleri; sunacak şekilde yeniden tasarlandığı belirtiliyor.
Spark Controlled Compression Ignition (SCCI) adı verilen bu teknolojide benzinli motorlardaki bujinin ateşlemesi ile yanan benzin; ek olarak dizel motor prensibindeki gibi sıkıştırılarak patlaması sağlanabiliyor.
Hem bujili ateşleme hem de bujinin devre dışı kalmasıyla ateşleme yapılabilen bu teknoloji otomobil dünyası için inovatif çözümlerden biri olacak.
Mazda, Los Angeles Fuarı öncesi paylaştığı teaser görüntüde hem sedan hem de HB modelin birlikte oluşturduğu bir kompozisyon paylaştı.
Leave A Reply

Your email address will not be published.