Yeni Mercedes A Sedan 6 cm uzadı

Çinliler, dünyanın standart otomobillerini eğip-bükmeyi, büyütmeyi seviyorlar. BMW’nin 5 Serisi’nde başlayan L (Long-Uzun) akımı bu kez Mercedes A Klass Sedan’a uygulandı. Çinli tüketicilerin biraz daha uzun gövdeli bir A Sedan’a binmeleri için geliştirilen yeni 2018 modeli Çin’de gün yüzüne çıktı. Karşınızda Yeni Mercedes A Serisi L Sedan…
Geçtiğimiz hafta başlangıçta sadece Çin için Çin’de üretilecek Citroen C5 Aircross ve Skoda Kamiq modellerinin haberlerini paylaşmıştık. Bu hafta da Alman Mercedes, Çin’deki dev pastadan aldığı dilimi büyütmek için yeni A-Class Long Sedanı tanıttı.
Çinli otomobil tüketicilerinin beklentileri yönünde 2729 mm yerine 2789 mm (yani 6 cm daha uzun) dingil açıklığına sahip olacak A Sedan L Çinli bir üretim ortağı ile bantlardan inecek.
Yeni Mercedes A Serisi L Sport Sedan, Daimler ve Çinli ortağı BAIC Motor arasındaki ortak girişim Pekin Benz Automotive Company (BBAC) tarafından üretilecek. Çin’de modelin satışa sunulması için 2018’in ikinci yarısı planlanırken A Sedan’ın Çin dışındaki müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış versiyonu da yine yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek.
Çinli müşterilerin istekleri ve ihtiyaçları göz önüne alındığında, premium kompakt otomobil segmentinde ilk ve tek uzun dingil mesafesi olan model A-Serisi L Sedan olurken sadece Çin pazarı için geliştirildiğini unutmamak gerek. 
Çin’de yeni A Serisi L Sedan modeli gençleri hedefleyecek. Araçta sezgisel olarak çalışan MBUX dijital sistemin kişiselleştirilmiş haliyle genç tüketicileri etkilemesi bekleniyor.
2017 yılından bu yana kompakt sınıfta 620 bin adetten fazla otomobil satışı gerçekleştiren Mercedes, Çin’deki yeni atağı ile bu sayıyı arttırmayı planlıyor.
Çinli Mercedes-Benz A-Class L Sedan için bazı detaylara değinmek gerekirse.
Mercedes-Benz tasarım felsefesi olan Sensual Purity’nin saf, yüzey vurgulayıcı tasarımını yansıtıyor. 19 inç ölçülere kadar varan alaşım jantlar, Çin pazarı için üretilmiş olan Rose Gold boya, 64 renk iç aydınlatma seçeneği, çeşitli Çin lehçelerine sahip olması, Çin pazarında artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip navigasyon ekranı otomobilde bulunan bazı yenilikler arasında. Uzunluğu 4609, genişliği 1796 ve yüksekliği 1460 mm olan yeni Mercedes’in bagaj kapasitesi 420 litre.
Yeni Mercedes A serisi sedan 2018, long versiyonu 135 ve 163 hp güç üreten tümüyle alüminyum dört silindirli motorla Çin’de satışa sunulacak. Çin’de, ikinci motor olarak 190 hp’lik versiyon standart 7G-DCT çift kavramalı şanzıman ile birlikte yola çıkacak.
Leave A Reply

Your email address will not be published.