Yeni Passat C harfiyle 3 rakamını bozar

 

Dünyanın en beğenilen otomobillerinden Volkswagen Passat yenilendi. Yeni Passat, kasım ayı ikinci yarısından itibaren Türkiye’de de satılmaya başlanıyor.

Tamamen yenilenen motorları, donanım ve malzeme kalitesi yükseltilen iç yapısı, LED far seçenekleri, otonom kullanıma uygun teknolojileri ve Active Display Information adı verilen akranıyla S Class ve 7 Serisi’nde kullanılan ekipmanları sunmaya başlamasıyla yeni bir Passat veya sekizinci nesil Passat yollara arzı endam ediyor.

Tüm bunlara rağmen yeni Passat, özellikle ön kısmında 7. nesilden kopmadığını hissettiriyor. Otomobilde wolksvagen’in klasik çizgilerini görmek mümkün. Bir tür yeni bir Passat’a biniyorsunuz ama o aslında sizin eski Passat’ınız havasına girebilirsiniz. arkada ise biraz daha Audi havası var.

 

Yeni-Passat-C-Class-ile-3-Serisini-bozar

 

Yeni Passat’ın uluslararası basın test sürüşleri İtalya’da yapıldı. Sardinia Adası’nın yaz tatili sonrasındaki tenha yollarında 1.4 lt 150 BG’lik versiyondan 2.0 lt 4Motion 260 BG’ye kadar olan bir çok seçeneğini kullandık.

 

Önceden de rahat kullanımlı bir otomobil olarak tanımlayacağımız Passat, yenisiyle bu özelliğini geliştirmiş. Yenilenen motor, 1.4 lt gibi küçük görünen bir motorla dahi yeni Passat’ı adeta uçuruyor. Özellikle 1.6 lt 120 BG’lik TDI dizel motor oldukça başarılı. Yakıt tüketimini iyice düşüren bu motor seçeneği, DSG şanzımanla da satın alanabiliyor. Bu kombinasyondaki Passat’ın aralık ayı ortasında Türkiye'de satışa çıkacağını hemen ekleyelim.

 

Yeni Passat, 41 yıldır yollarda ve bu süre zarfında 22 milyon adetlik satış rakamına ulaşmış. Bunun 1 milyon 100 bin adetlik kısmı son 1 yılda satılmış. Türkiye’de satılan Passat sayısı ise 2013 yılında 17 bini geçti.

Yeni Passat, Mercedes C ve BMW 3 Serisi'nin egemenliğindeki premium orta sınıfta dengeleri değiştirecek. Yeni teknolojileri, yeni özellikleri, kalite algısındaki artış, yüksek imaj gibi özellikleriyle iki lüks markanın kabusu olabilir.

8. nesil Passat'ın yukarıda zorlanıp zorlanmayacağını sorduğumuz da Wolksvagen Türkiye Genel Müdürü Vedat Uygun, pazardaki rekabete dikkat çekti ve şunları söyledi:

"Premium markalar nasıl volüm markaların pazarı olan küçük motorlu alt segmentlere yöneldilerse, bu markalar da lüks segmentte rekabete katılacaklar. Passat, eskiden beri dikkat çeken bir model. Yenisiyle uçaklardaki business class konforunu teklif ediyor. Bu da orta sınıfta premium araç isteyen müşterilerden de talep alacağını gösteriyor." dedi.

 

Vedat-Uygun-VW-Binek-Arac-Genel-Muduru-Yeni Passat-2015 VEDAT UYGUN

 

Premium algısı arttı

Volkswagen Binek Araç’ın Amiral Gemisi olan Passat’ın her nesliyle tüketicilerde büyük beklenti yarattığını söyleyen Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, “ 8. nesil Passat gelişmiş bir model oldu. Bu özelliğiyle Volkswagen’in de premium algısını daha da yukarı taşıyacak” görüünü dile getirdi.

 

Passat’ın Türkiye’de büyük ilgi gördüğünü söyleyen Uygun, “Yeni Passat her nesliyle segmentinin de standartlarını belirliyor. Yeni Passat ile ülkemizde hem perakende hem de filo müşterilerinin ilgi olacağı olmayı bekliyoruz” dedi. 

 

Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, yeni Passat’ın Türkiye’de kasım sonu itibariyle 69 bin 900 TL’den satışa çıkacağını da dile getirdi.

 

Yeni-VW-Passat-yola-cikiyor

 

 

Önceki İçerikAnadolu’dan 44 milyonluk yeni yatırım
Sonraki İçerikPassat “otonom” sürüşe yaklaştı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz