Peugeot’nun yeni SUV’u 5008 yola çıkıyor

Peugeot Türkiye, bu yıl yenilediği ve premium araçları zorlayan yeni SUV’u 5008’i yıllık 4 bin adetlik satış hedefiyle Türkiye’ye getirdi. Büyük birn SUV’a ihtiyaç duyacak kalabalık ailelerden, geniş arka koltuğu nedeniyle “patron arabası” arayanlara kadar geniş bir yelpazeye seslenmek isteyen Peugeot 5008’in ilk müşterilerinden biri de Fransa Başkonsolosu oldu.

Standart olarak 7 koltuklu olarak satışa çıkan yeni 5008, Peugeot marka algısını yükseltmek, podyumda yer almak gibi hedeflerle yola çıktı.

 

SUV segmentinin önlenemez yükselişi

Türkiye’de geçtiğimiz 6 yılda 3 kat büyüyen, gelişime ve yeniliğe sürekli açık bir pazar SUV segmenti. Günümüz SUV modelleri sadece modern birer otomobil olmakla kalmıyor, aynı zamanda tüketiciye statü, gelişmiş ileri teknoloji, pratiklik ve sürüş keyfi vaat ediyor.

Pazardaki büyümeyi ve potansiyeli gören Peugeot Türkiye, 1 yılda 3 yeni SUV modelini Türkiye’ye getirerek, SUV dünyasında referans markalardan biri olmayı son derece iddialı bir hedef olarak belirledi.

Yeni SUV Peugeot 5008

3008 ile platform aynı ama boyutlar bile farklı

Yeni SUV Peugeot 5008, 2,8 metrelik dingil mesafesiyle iç mekanda büyük ve ferah bir kullanım alanı vaat ediyor. 4,64 metre uzunluğuyla kardeşi kompakt SUV 3008’den 19 cm ve bir önceki 5008 versiyonundan ise 11 cm daha uzun.

Aracın ikinci koltuk sırasında diz mesafesi 60 mm daha fazlalaştırılmış.

Yeni SUV Peugeot 5008 modelinin bagaj hacmi 780 litre VDA. İkinci koltuk sırasındaki her biri uzunluk ve sırtlık eğimi ayarlı üç adet bağımsız katlanabilir koltuk son derece pratik bir şekilde katlanabilirken, üçüncü sıradaki bağımsız iki adet koltuk sadece katlanmakla kalmıyor, aynı zamanda sadece 11 kg ağırlığı ve pratik mekanizmasıyla zahmetsiz bir şekilde yerinden çıkarılabiliyor.

Üçüncü sıradaki her bir koltuğun sökülmesiyle 39 litre ek bagaj hacmi yaratılıyor. Katlanabilir ön yolcu koltuğu ile 3,20 metreye kadar uzunluğa sahip eşyaları taşımak için alan yaratılabilirken eller-serbest elektromotorlu bagaj kapağı ise kullanım kolaylığını destekliyor.

Kabin içine dağıtılan toplam 39 litrelik saklama alanlarıyla küçük eşyaların neden olabileceği kalabalık da ortadan kalkıyor.

Yetenekli koltuklar ister dolaba kaldırılabilir isterse yatırılabilir.

 

Yeni 5008 motor seçenekleri

Yeni SUV 5008, Peugeot’nun Verimli Modüler Platform’undan (EMP2) ve güncel Euro 6.1 motorlardan yararlanıyor.

  • PureTech 130 HP EAT6 Tam Otomatik
  • 1.6 THP 165 HP EAT6 Tam Otomatik
  • 1.6 BlueHDi 120 HP EAT6 Tam Otomatik
  • 2.0 BlueHDi 180 HP EAT6 Tam Otomatik
Yeni nesil güvenlik, konfor ve s ürüş teknolojileri yer alıyor.

Yeni 5008 teknolojileri

Yeni SUV Peugeot 5008’de sunulan, Yokuş İniş Destek Sistemi (HADC) de dahil Advanced Grip Control (İleri Çekiş Kontrol Sistemi), Aktif tam Durdurma Güvenlik Freni (AEBS), Güvenli Takip Mesafesi Uyarısı, Aktif Şerit Takip Sistemi (LKA), Yorgunluk tespit sistemi (Dikkatsizlik algılama), Akıllı Far Sistemi, Aktif Hız Levhası Tanıma Sistemi, Adaptif Cruise Control ve Otomatik Fren Sistemi (Otomatik şanzıman), Aktif Kör Nokta Uyarı Sistemi, Park Assist ve Visio Park (360° görüş) gibi teknolojik ekipmanlar ile sürüş daha da güvenli hale geliyor.

Made in Fransa

Yeni Peugeot 5008 SUV ürün gamı dört farklı donanım seviyesiyle üretiliyor. Active ve Allure temel donanım paketleri yanısıra markanın son birkaç yıldır sürdürmekte olduğu üst gam stratejisini en iyi şekilde karşılayan GT Line ve GT versiyonları da ürün gamında yerlerini alacak. Fransa’daki Rennes tesislerinde üretilen Yeni SUV Peugeot 5008 153.900TL’den başlayan fiyatlarla Eylül ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak.

Yeni 5008 fiyatları yaklaşık 154 bin liradan başlıyor.

Yeni Peugeot 5008 fiyatları 154-197 bin lira arasında değişiyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.