Yeni Qashqai Rusya’da üretilmeye başladı

Nissan Qashqai yeni üretim yeri olan Saint Petersburg Rusya fabrikası üretim başladı. Nissan, Avrupa’da en çok satın alınan SUV modeli olan Qashqai’den önce de yeni X-Trail’i aynı fabrikada Ekim 2018’de üretmeye başlamıştı.

Rusya Nissan fabrikası

Yeni Nissan Qashqai, hem gelişmiş hem de Nissan Intelligent Mobility teknolojileri sunan; hem dış hem de iç mekan için önemli bir dizi iyileştirmeler içeriyor. Bunlar arasında her ikisi de çarpışma riskinden kaçınmaya yardımcı olan ve sürücüye daha fazla güvenlik sağlayan İleri Acil Fren (FEB) ve Arka Çapraz Trafik Uyarısı (RCTA) bulunuyor.

Rusya’da kurulan Nissan Technical Center Europe (NTCE)’nin mühendisleri, yeni Nissan Qashqai’yi Rus tüketicilerin özel taleplerini karşılamak üzere uyarladı. Geliştirilmiş ses yalıtımı ve daha konforlu süspansiyon; modelin ülkenin kendine özgü yol koşullarını ve şiddetli kışları dikkate alarak daha donanımlı olması anlamına geliyor.

Rus tüketiciler ayrıca, Yandex.Müzik akışına, Yandex.Navigator navigasyon sistemine ve internet bağlantısına tam erişim sağlayan popüler ses kontrollü multimedya sistemi Yandex.Avto’dan faydalanacak.

Nissan, Rusya’daki Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Igor Boytsov, “Saint Petersburg’daki yeni Nissan Qashqai’nin montajı hem tesisdeki hem de daha geniş Nissan markasındaki çalışanlar için son derece önemli bir dönüm noktası.” diyor.

Nissan Saint Petersburg’da 10 yıldır üretim gerçekleştiriyor. Nissan’ın Saint Petersburg fabrikası, Avrupa’daki en genç üretim tesisi ve Haziran 2009’da kapılarını açtı. Fabrika yapay zeka (AI), 3D baskı ve dijital baskı kullanımı da dahil olmak üzere, üretim sürecinin her aşamasında kapsamlı dijital teknolojiler ve otomasyon kullanıyor.

Tesis 2018 yılında 56,525 araç üreterek bir önceki yılın toplamını yüzde 23 geçti. 2018’de Nissan Group (Nissan, Infiniti ve Datsun), ülke genelinde yüzde 5,9 pazar payını temsil eden 106,138 adet satış gerçekleştirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.