Yeni Ranger ile Amarok kardeş mi olacak?

Volkswagen ve Ford arasında daha önce açıklanan işbirliği Amarok ve Ranger’ı kardeş mi yapacak? VW tarafından geliştirilen ve 2010 yılından beri yollarda olan Amarok; Ford’un uzun yıllardır dünyanın farklı ülkelerinde başarı sergileyen Ranger modeli ile ortak üretime mi hazırlanıyor? Ford’un yeni Ranger’ı 2021 model yılında yollara çıkarmayı planladığı belirtiliyor. Amarok için de yepyeni bir başlangıç uzak değil…

Ranger hakkında bilmek istedikleriniz olabilir mi?

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ PICK-UP’LARI TESTTE

Bilindiği gibi VW ve Ford, hem ürünler hem de bölgeler açısından birbirini çok iyi tamamlayacak bir stratejiye imza attılar. Buna göre bir dizi hafif ticari aracın ortak geliştirilmesi ve üretimi, öngörülen işbirliğinin merkezinde yer alıyor. Önerilen işbirliği hiçbir şekilde ticari, pazarlama veya fiyatlandırma stratejilerini ilgilendirmediği için Ford ve Volkswagen yine de rakip olarak kalacak. Hatta hafif ticari araç segmenti dışında işbirliğini genişletme potansiyeline sahip ek işbirliği alanları da tespit edilmiş.

Ortaklığın bir parçası olarak Wolfsburg’da MEB araç platformunun Ford Motor Company ile paylaşmaya açık olduğu da belirtiliyor.

VW Amarok, 2005 yılında üretileceği duyurulan, 2008’de Robust Pick-Up Concept olarak sergilenen ve Ocak 2010’da Arjantin’de üretilmeye başlayan bir model. O zamandan beri çok fazla değişiklik yapılmadı. Dahası Mercedes-Benz, X Class’ı bu arada rakip olarak sahaya çıkardı.

Ford ve Volkswagen işbirliği VW’nin ABD’de Amarok’la olmasına yol açar mı bilinmez; Ford Ranger, F150, F250 Truck’larla bu alanda kendi ülkesinde çok başarılı. Ancak, VW 4.0 litrelik V8 TDI motor hazırlığı içinde. Kimbilir bu işbirliği sonrası 4 litrelik motor belki Ford’u ABD’de çok daha güçlü hale de getirebilir.

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ PICK UPLARI TESTTE

MERCEDES X-CLASS TEST SÜRÜŞÜ yazımızı okumak için 

Önceki İçerikToyota Hilux test sürüşü: Bu kez F1 şampiyonu test etti
Sonraki İçerikYeni Leon’a iki sürpriz birden
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz