Yeni Renault Clio Türkiye’de tanıtıldı, ne zaman satılacak

Dünyada. bugüne kadar 16 milyon, Türkiye’de ise 600 binden fazla tüketkici ile bulaşan Clio yenilendi.

Bursa’daki OYAK Renault fabrikalarında üretilen yeni Renault Clio, dijital ön konsolu ve sportif Esprit Alpine donanım seçeneğiyle Eylül ayında Türkiye’de satışa çıkıyor.

VERSION ESPRIT ALPINE

Dünyada en çok Clio satılan ikinci ülke olan Türkiye’de, bugüne kadar 600 binden fazla Clio satışına imza atıldı. Bursa’daki Oyak Renault fabrikasının Clio üretimi de 3.4 milyon adetin üzerine çıktı. Ayrıca Bursa fabrikasında Bu yıl yeni Clio üretimi 300 bin adeti bulacak şekilde düzenlemeler yapıldı. Megane üretimi Karsan’a aktarıldı ve yeni modelin üretimi düzenlendi. Fabrikada ayrıca Clio ile aynı platformu paylaşacak Mitsubishi Colt modeli de üretilecek.

Yeni modelin tanıtımı için Renault CEO’su Fabrice Cambolive ve bazı Renault yöneticileri de İstanbul’a geldiler.

Yeni Renault Clio, ön yüzünde tamamen yeni Renault tarzına geçiş yaptığı görülüyor. Daha zarif hatlar dikkat çekiyor. İç mekan markanın yeni tasarım dilinin ilk yorumlarından biri.

İç tasarımda yeni döşemeler ve biyolojik kaynaklı malzemeler kullanılmış.

Yeni Clio; Buzul Beyaz, Yıldız Siyah, Mineral Gri, Demir Mavi, Alev Kırmızı, Mercan Turuncu ve uzaktan opak, yakından sedefli görünen üç katmanlı Kaya Gri olmak üzere yedi gövde rengiyle yollara çıkıyor.

Ebatları 17 inçe kadar çıkan jant seçenekleri olacak. Farklı donanımlarla kombine edilen dördü alüminyum alaşımlı olmak üzere altı jant seçeneği bulunuyor.

Yeni Clio’nun yeni ön konsolunda 7 inç dijital ekran yer alıyor. Donanım seviyesine bağlı olarak, radyo ve R&GO veya Renault Easy Link multimedya sistemi devreye giriyor.

Bagaj hacmi 391 litre…

Yeni Clio’nun MULTI-SENSE teknolojisi, ön konsol ve orta konsoldaki aydınlatma ayarlarını düzenleyerek yeni bir deneyim dünyasının kapılarını aralıyor.

Yeni Clio, gelişmiş sürüş destek sistemleriyle (ADAS) yollara çıkıyor. Bunlar; Sürüş, Park ve Güvenlik olmak üzere üçe ayrılıyor.

Aktif acil fren destek sistemi, trafik işaretlerini tanıma sistemi ve 360° kamera gibi öne çıkan sistemler yeni Clio’yu sınıfının en güvenli otomobillerinden biri yapıyor.

İki farklı güç aktarma seçeneği

Yeni Clio TCe 90 bg benzinli turbo motor ve SCe 65 bg atmosferik motor seçenekleriyle Türkiye’de satılacak. TCe 90 bg benzinli turbo motor, otomatik vites seçeneği sunacak. Manuel şanzımanla kombine edilen SCe 65 bg atmosferik motor da daha ekonomik bir seçenek olarak bayilerde yerini alacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.