Yeni Renault modeli Austral olarak adlandırıldı

Renault Austral logo

Renault, yeni SUV modelinin ismini açıkladı: Renault AUSTRAL. Latince “australis” kelimesinden türetilen yeni Renault modeli ismi Austral; Fransızca da dahil olmak üzere birçok Avrupa dilinde karşılık bulan bir kelime olarak gösteriliyor.

Renault Pazarlama bölümünde Model İsimlendirme Stratejisi Müdürü olarak görev yapan Sylvia Dos Santos’a göre; “Austral, güney yarımkürenin canlılığını ve sıcaklığını çağrıştırıyor ve keşfetmeye davet ediyor. Bu da onu bir SUV için ideal bir isim haline getiriyor. Kelime, dünyanın her yerindeki insanlar tarafından kolayca telaffuz edilebilen bir kelime ve otomobile gerçekten küresel bir his veren bir ses uyumuna sahip.”

Austral, Renault markası tarafından geliştirilen, yenilikçi bağlantılı teknolojiye sahip ve eko-sürüş vaat eden; yeni kompakt SUV ailesinin bir parçasını oluşturuyor. 4.51 metreye kadar uzunluğa sahip Austral, 5 kişilik geniş ve konforlu bir yaşama alanı sunuyor.

Bu yeni model, Arkana ve yeni Mégane E-TECH Electric modellerinin ardından Renault’un C-segmentindeki konumunu tekrar güçlendirme hedefini destekliyor.

Renault Kadjar ve Koleos SUV modelleri gibi 2023 yılının sonunda; yeni yüzde 100 elektrikli Renault Mégane E-Tech’e ek olarak konumlandırılacak olan ikinci bir elektrikli SUV modelin gelmesi bekleniyordu. Güncel ürün gamındaki Kadjar’ın yerini alması hedeflenen yeni Renault modeli Austral, 2022 baharında tanıtılacak.

Renault SUV modelleri Kadjar ve Koleos isimlerinden vazgeçiyor


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz