Yeni S Coupe satışa çıktı

Mercedes-Benz’in amiral gemisi olarak nitelendirilen S-Serisi, iki kapılı coupé versiyonunda sunduğu yeni, şık iç mekânı, kendine özgü zarif tasarımı ve Mercedes-Benz’in modern lüks yorumunun vücut bulmuş hali coupé modeli Türkiye’de satışa çıktı.

Mercedes-Benz’in amiral gemisi olarak bilinen efsane S-Serisi ailesine dâhil edilen coupé, geliştirilen tasarımıyla daha fazla sportiflik ve ileri teknolojiyi yansıtıyor.

İç mekândaki kaplamaların renk ve desenleri her araç için özel olarak üretiliyor. Yeni modelin direksiyonunda dokunmatik kumanda panelleri kullanılıyor. Tıpkı akıllı telefonların ekranı gibi bu paneller de sürükleme ve dokunma prensibi ile çalışıyor.

S-Serisi Coupé , S-Serisi Sedan’da bulunan yeniliklerden de yararlanıyor. Yeni veya kapsamları daha da geliştirilen sürüş destek sistemleri, dokunmatik butonlara sahip yeni direksiyon, modern kumandalar ve genişletilen ekran konsepti ile yeni S-Serisi Coupé en güncel bilgi ve eğlence sistemlerine kavuştu.

S-Serisi Coupé, yeni krom alt eklentiye ve geniş hava girişlerine sahip bir ön tamponla yollarda. Yeni yan marşpiyeler ve V12 görünümünde çift egzoz çıkışları dinamik görünümünü destekliyor.

AMG tasarım konseptinde yeni ön ve arka tamponlar kullanılıyor. Her biri krom çerçeveye sahip iki adet büyük hava girişi ön bölümü domine ediyor.

Mercedes-Benz yıldızı ile şıklığın somutlaşmış hali; üç boyutlu elmas görünümlü ızgarası otomobilin ön tasarımında en göz alıcı noktası. LED Akıllı Işık Sistemi ise isteğe bağlı olarak Swarovski kristallerle süslenebiliyor.

Yeni Mercedes S-Serisi Coupé’deki sesli komut sistemi LINGUATRONIC 450’ye kadar sözlü komutu algılıyor.

S-Serisi Coupé güncellenen teknolojiyle araçta ayrıca yolu tarayarak süspansiyonların sertliğini ayarlayabilen altyapı da kullanılmaya başlandı.

S 560 Coupé modelinde sunulan yeni çift turbo beslemeli V8 motor, öncüsüne oranla yüzde 8’e kadar daha az yakıt tüketiyor. V8 motor 469 BG (345 kW) ve 700 Nm üretiyor.

S 450 adıyla satışa sunululan V6 benzinli motor 367 BG (270 kW) güç üretiyor. Karma koşullarda 8,9 lt/100 km yakıt tüketiyor.

Şubat 2018 itibarıyla Mercedes-Benz S-Serisi Coupé Türkiye’de 1.257.700 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Yenilikçi sistem virajları ön camın arkasına gizlenen stereo kameralarla tespit ediyor. Yeni S-Serisi Coupé’de bu özellik yeni stereo kameralar çok daha verimli ve hassas çalışırken 180 km/sa hıza kadar destekliyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.