Yeni Tenere 700 için geri sayım başladı, fiyatı belli oldu

Yeni bir sezonun kapısını açarken, bir yenilik de Yamaha Türkiye’den geliyor. Yamaha, Tenere 700’ü lansmana ön siparişe açtı.

27 Mart itibarıyla ön sipariş verilebilen Tenere 700’ün ilk partideki lansmana özel 64 bin 950 TL fiyatı, Temmuz ayı sonuna kadar devam edecek.

Yeni Tenere, 64.950 TL’den ön satışa çıktı.

Zorlu yolları aşabilecek motosikletler listesine adını yazdıran, uzun mesafe performansı ile başarı kazanmış ralli tipi macera motosikleti Tenere 700, Ceramic Ice, Tech Black ve Competition White renk seçenekleri, sert çizgileri ve çekici görüntüsüyle yola çıkmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Yeni Tenere 700 ve özellikleri

16 litrelik yakıt ile 350 km menzile sahip. Tenere 700’ün 689 cc’lik 2 silindirli çapraz düzlem felsefesine sahip motoru, her koşula uygun
gücü sağlıyor. Dünyanın en deneyimli ralli sürücülerinin fikirleri alınarak tasarlanan Tenere 700, yol tutuşu ve çevikliği ile çok yönlü bir macera motosikleti.

Zorlu yollar için hakimiyeti kolaylaştıracak ince gövde ile geliyor.

Dar bir gövde, düz bir sele ve çelik şaşi

Tenere 700’ün dayanıklı, çift kızaklı boru tipi çelik şasisinin kompakt boyutları dikkat çekici. Dar bir gövdeye, ince yakıt deposuna ve
düz bir seleye sahip. Yeni macera aracı, sürücünün otururken veya ayakta kullanımın tarzlarında, depoya tutunmasını sağlayarak daha güvenli sürüş vaat ediyor.


Yeni Tenere 700’de 4 LED’li ön far tasarımı ralli tipi teknolojiyi
vurguluyor. Sofistike arka süspansiyon, ister tek, ister yolculu ya da yük ile sürüşlerde, toprak yol veya otoban gibi farklı yol koşullarında sürüş yapma imkanı veriyor.

Önde 4’lü led farlar dikkat çekiyor.

Kompakt ralli stili gösterge paneli üzerinden sürüş ve yol bilgilerine ulaşılabiliyor. Kokpite yerleştirilen navigasyon cihazı ve akıllı telefonlar ise ekstra konfor sağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.