Yeni Touareg Cenevre’yi pas geçiyor

Adını çöl savaşçılarından alan ve ilk defa 2002 yılında Alman markanın ürün gamına katılan büyük SUV VW Touareg, 3. jenerasyonu ile yoluna devam edecek.

2018 VW Touareg Pekin’de tanıtılacak

Mart ayındaki 88. Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilmesini beklediğimiz yeni Touareg, bizleri şaşırtarak 23 Mart tarihinde Pekin Otomobil Fuarı’nda üzerindeki örtüyü kaldıracak. Dünyanın en büyük otomotiv pazarı haline gelen Çin’in en büyük Touareg pazarı olma beklentisi nedeniyle böyle bir tercihin yapıldığı söylentiler arasında ler alıyor.

En büyük rakip ise yine aynı çatı altındaki Porsche Cayenne. Touareg’in Cayenne ile rekabeti için öngörülen motor ise 3000 cc dizel ve bunun getirdiği farklı güç aralıkları olacak.

VW mühendisleri yeni Touareg’in için oldukça yüksek saatlerde mesai harcadılar.

VW markasının dizel motorlar ile başının dertten kurtulmadığını düşünürsek, 2.0 litre hibrid motor dedikodularının gerçek olma ihtimali de artıyor.

Yeni Touareg için kokpit bölümünde mühendislerin çok uzun saatler mesai yaptıkları son günlerde herkesin bildiği bir konu. Bu çalışmaların karşılığında Touareg, Innovision Cockpit  adı verilen ve sınıfındaki en iddialı dijital alt yapıya sahip kokpiti oluşturduğu söyleniyor.

23 Mart tarihinde Pekin’de bütün detaylarını inceleyeceğimiz Touareg’in geçmişindeki motor seçeneklerine bir göz atalım.

VW’nin en büyüğü Audi Q7 ve Porsche Cayenne ile rekabet içinde.

VW markasının en büyük gövdeli bu arazi taşıtı, özellikle büyük araba meraklısı Amerikalıların kalbini attırıyor. Neden attırmasın ki; hem büyük hem de Alman mühendisliğinin sağlamlığını bünyesinde barındırıyor.

Diğer dünya pazarlarında da kendine yer bulmak için oldukça farklı motor seçeneklerine sahip olan Touareg’in 2500 cc ile 6000 cc arasında değişen 16 farklı motor gücü seçeneği mevcuttu. 174 hp ile 500 hp aralığındaki bu motorlar her ülkeye yada her ihtiyaca cevap verecek çeşitlilikte idi.

Yeni Touareg 2018 yılı ilk yarısında Türkiye yollarında olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.