Yeni Toyota C-HR 2020 fiyatı ve özellikleri belli oldu

Giderek büyüyen kompakt SUV sınıfta Japon şirketin en önemli oyuncusu yenilendi. Toyota Adapazarı fabrikasında üretilen yeni Toyota C-HR; Flame, Passion ve Passion X-Pack versiyonlarla yoluna devam edecek. Yeni Toyota C-HR 2020 fiyatı lansmana özel belirlendi. Hurda indirimi de yeni C-HR müşterileri için yıl sonuna kadar geçerli olacak.

 

C-HR modeli ilk kez 2016 yılında yollara çıkmıştı. İspanya’daki uluslararası test sürüşlerine Otoajanda olarak katılmıştık. Avrupa ve ABD gibi dünyanın en rekabetçi pazarlarına Türkiye’den gönderilen Toyota C-HR için de zaman hızlı geçti. Artık makyaj zamanı geldi.

Aradan geçen 3-4 yılda C-HR rakipleriyle yeniden başa çıkmak için kan tazeledi. İlk yola çıktığından bu yana Türkiye’de 13.647 müşteri tarafından satın alındı. Bugüne kadar tüm dünyada 400 bin adetlik satış rakamına ulaştı.

Toyota Türkiye yeni Toyota C-HR 2020 fiyatı ile özelliklerini de açıkladı.

Yenilenen Toyota C-HR’ın hibrit versiyonu 186 bin 950 TL’den; benzinli versiyonları ise hurda teşviki uygulamasıyla 153 bin 350 TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla satışa çıktı.

Yeni Toyota CHR hangi değişiklikleri yaşadı, fiyatı ve özellikleri neler sorusuna gelirsek. Öncelikle görüntüsü güncellendi, biraz daha heyecan katıldı. Teknoloji ile ilişkisi artırıldı, yeni dönem sistemler C-HR bünyesine dahil edildi. LED Farlarla buluşan yeni C-HR 122 HP’lik 1.8 lt hibrit motor ve 116 HP’lik 1.2 lt turbo motor seçenekleriyle satılmaya devam edecek.

Yeniden tasarlanan gündüz farları ve sinyal lambaları farların üst tarafına konumlandırılmış. Ayrıca Premium LED sinyal lambası özelliği eklendi. Ön sis farları ise tamponun dış tarafına yerleştirildi ve hava girişleri aracın güçlü duruşunu destekleyecek şekilde genişletildi.

Arka stop lambalarında da Premium LED teknolojisine kavuştu. Arka LED stop lambaları arasına lake siyah spoyler eklenerek, tek parça gibi görünmesi sağlanmış. Japon tasarımcılar bu sayede aracın sportif görüntüsü artırmak istemişler. Ayrıca yeni sıralı LED sinyal lambası arka stop lambalarına da eklendi.

Yeni renk ve jant seçenekleri de C-HR modelinin daha şık ve istediğinize yakın görünmesine katkıda bulunacak.

Toyota C-HR’ın kabinine artık markanın 2019 multimedya sistemi uygulandı. Bu sistem yeni bağlantı ve bilgi-eğlence özelliğinin aracı bir üst boyuta taşıdığı belirtiliyor. C-HR’ın tüm yüzeylerindeki ve düğmelerdeki görsel ve dokunsal kalite artırıldı.

Yeni açık gri renkli iç tavan döşemesi ile iç mekandaki ferah hava beslendi.

Araç içindeki birçok düğme, dış tasarımdaki elmas motifleri yansıtacak şekilde tasarlandı. Aynı yaklaşım; kapı panellerinde, tavan döşemelerinde, JBL hoparlör kapaklarında ve tweeter şekillerinde ve hatta analog göstergelerdeki ibrelerde de görülebiliyor.

Yenilenen Toyota C-HR’a elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu ve ön yolcu koltuğuna da yükseklik ayarı özelliği eklendi.

8 inç dokunmatik ekran sürücü için en önemli bilgileri gösterecek şekilde düzenlendi. Üst konsol daha iyi görüş açısı için biraz daha alçaltıldı. Dokunmatik ekran, ses ayarlama butonu gibi fiziksel düğmelerle desteklendi. Yeni Toyota C-HR 2020 multi medya sisteminde sezgisel döneme geçildi.

Araçta akıllı Telefon Entegrasyonu (Apple CarPlay ve Android Auto bağlantı sistemleri) da göreve başladı.

Kullanıcılar opsiyonel 8 kanallı, 800-Watt stereo amfi ve dokuz hoparlöre sahip konser kalitesinde JBL Premium Ses Sistemi tercih edebilecek.

Yenilenen Toyota C-HR’a eklenen özelliklerden biri “Welcome Light” ile araın kapısı açıldığında sürücüyü yere yansıyan Toyota C-HR logosu merhaba diyecek.

Hibrit motor seçeneği ile birlikte sunulan ve TFT ekranında yer alan Zaman Bazlı Elektrikli Kullanım Oranı göstergesi araç kullanımı esnasındaki performansınızı gösterecek şekilde geliştirlldi. Bu özellik sayesinde yapılan yolculukların yüzde olarak ne kadarında elektrikli motorun devrede olduğu rahatça görülebiliyor.

1.8 lt hibrit motor daha hafif ve daha güçlü bir lityum iyon bataryaya sahip. Bu sayede elektrikli performansı daha verimli. 1.8 lt hibrit sistemi, sadece 86 g/km emisyon değerine ve 3.8 lt/100 km tüketim değerine sahip.

Toyota C-HR, aynı zamanda 1.2 litre turbo motorla da tercih edilebiliyor. 116 HP güç ve 185 Nm tork üretebilen 1.2 litre turbo motor, resmi olarak 138 g/km CO2 emisyonuna ve 6.1 lt/100 km ortalama tüketim değeri gösteriyor. Test sürüyü yaptığımızda gerçek değerlerine bakabileceğiz.

1.2 litrelik turbo motor, altı ileri manuel vites veya CVT otomatik şanzımanla ile de eşleştirilebiliyor. Hibrit versiyonda ise elektronik kontrollü sürekli değişken şanzıman (e-CVT) kullanılıyor.

Yenilenen Toyota C-HR, yüksek gövde sertliğine ve alçak ağırlık merkezine sahip GA-C platformuyla üretilmiş. Buna ek olarak, yapılan güncellemelerle birlikte kabin gürültüsü daha da azaltıldı.

Toyota’nın güvenlik ekipmanlarını yaygınlaştırma hedefiyle Toyota Safety Sense, yeni Toyota-CHR ürün gamında standart donanıma dahil edildi.

Toyota Safety Sense, Yaya Algılama Özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistem; Adaptif Hız Sabitleme Sistemi; Şerit Takip Sistemi (Direksiyon Uyarısı İle) ve Otomatik Yanan Uzun Farlar bulunuyor. Sisteme Kör Nokta Uyarı Sistemi; Sürüşe Duyarlı Adaptif Ön Farlar; Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi (Fren Destekli); Fren Destekli Akıllı Ön ve Arka Park Sensörleri ve Diz Hava Yastığı eklendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.