Yeni Crafter, Türkiye’ye geldi: Fiyatı ve özellikleri

Volkswagen Ticari Araç’ın büyük sınıf hafif ticari araç segmentindeki temsilcisi Crafter  yenilendi. Bir önceki versiyon tamamen geliştirilerek yeniden tasarlanan yeni Crafter; teknoloji, güvenlik, konfor ve hem iç hem de dış tasarımındaki yeniliklerle dikkat çekiyor.

Yüzde 100 Volkswagen DNA’sına sahip yeni Crafter, 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemiyle, her türlü arazi ve yol koşulunda kolay ulaşım sağlıyor.

Motoru: 2.0 lt 140 ve 177 hp seçenekli

Sınıfının en güçlü motoruna sahip yeni Crafter Panel Van, 2.0 litre hacimli turbo dizel 140 ve 177 PS gücünde iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. 2.0 litre hacimli turbo dizel motor 177 PS güç üretirken 410 Nm tork sağlıyor. 140 PS güç üreten motorun 100 kilometrede ortalama resmi yakıt tüketimi 7,5 litre. 177 PS gücündeki turbo dizel motor ise 100 kilometrede ortalama 7,9 litre yakıt tüketimine sahip.

8 ileri otomatik vites seçeneği

Yeni Crafter’da kulllanılan 8 ileri otomatik vites seçeneği, düşük yakıt tüketimi, kesintisiz ve sarsıntısız vites geçişleri vaat ediyor. Yeni Crafter’ın sürüş özelliklerine göre tasarlanan 8 ileri otomatik şanzıman, önden çekişli, arkadan itişli ve 4MOTION dört tekerlekten çekişi ile birlikte kullanılabiliyor.

Yeni Crafter

Yeni tasarım, yeni özellikler

Yeni Crafter, baştan aşağı yenilenen dış tasarımıyla da dikkat çekiyor. Aracın tasarımı daha fazla ön ve yan görüş sağlıyor. Comfort Plus donanımında standart olarak sunulan LED farlar, yoğun ışıklı ortamlarda dahi aracın çok rahat fark edilmesini sağlıyor. Yeni Crafter’ın, geliştirilen aerodinamik yapısı da yakıt tasarrufuna katkı veriyor. Yeni Crafter, bu tasarım sayesinde bir önceki nesle göre, 100 kilometrede yaklaşık 1 litre daha az yakıt tüketiyor.

Servotronik direksiyon

Yeni Crafter’ın, servotronik direksiyonu şehir içinde manevra pratikliği, şehir içi mal sevkiyatında ve park etmede kolaylık sağlıyor. Direksiyon düşük hızlarda yumuşayarak kolay bir sürüş sağlarken, yüksek hızlarda da sertleşerek güvenliği artırıyor.

Ergonomik sürücü kabini çok sayıda ve kullanışlı eşya gözleri barındırıyor. 13 litrelik torpido gözü sınıfının en geniş hacmine sahip.

Otomobillerdeki sürüş asistanlarına kavuştu

Yeni Crafter, segmentinin üstünde ileri teknoloji ve güvenlik donanımları sunuyor. Kaza risklerini algılamaya yönelik en iyi ve en son teknolojiye sahip donanımları kaza risklerinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

  • Standart olarak sunulan İkincil Çarpışma Önleme Asistanı, kazadan hemen sonra bilinç dışı yapılabilecek hareketlerin önüne geçerek, aracı durduruyor ve ikinci çarpışmanın olma ihtimalini ortadan kaldırıyor.
  • Rüzgar Savrulma Asistanı, özellikle viyadüklerde, fırtınalı havalarda ve yüksek süratlerde, Yeni Crafter’ın yola daha sıkı tutunmasını sağlıyor.
  • Yorgunluk Tespit Sistemi ise, sürücünün aracı kullanımıyla ilgili parametrelerine bakarak yorgunluk durumunu tespit ediyor ve sürücüyü ikaz ediyor.
  • Şerit Takip Asistanı, sürücünün bulunduğu şeritten farkında olmadan ayrıldığını tespit ettiğinde direksiyonu sertleştirerek ve sürücüyü uyararak olası kazaları engellemeye yardımcı oluyor.
  • Hız sabitleyici ise, uzun yolda sürücünün konforunu artırmanın yanı sıra uygun hız aralığında ekonomik bir sürüş imkânı sağlıyor.

Sınıfının en kolay yükleme seçenekleri

2 farklı araç uzunluğu ve 2 farklı tavan yüksekliği ile piyasaya çıkan yeni VW Crafter ’da kayar kapı 1.311 mm genişliğinde açılabiliyor. Euro paletler gibi yaygın kullanılan yük taşıyıcılar ile kolay yükleme ve boşaltma yapılabiliyor. Bir önceki nesline göre 10 santimetre daha alçak yükleme eşiği ile kullanıcılarına yükleme kolaylığı sağlıyor. Opsiyonel olarak alınabilen yük bölümü LED aydınlatmaları sayesinde yükleme ve indirme sırasında çok net ve parlak bir görüş alanı sunuyor.

Yeni VW Crafter fiyatları 117.950 TL’den başlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.