Yeni X-Trail’in Türkiye ön satış fiyatı belli oldu

 

Kompakt SUV pazarının efendisi olmayı kafasına koyan Nissan, Qashqai ile elde ettiği başarıyı, yeni X-Trail ile güçlendirmek istiyor. Ağustos ayında ithalatına başlayacağı yeni nesil X-Trail ile yıl sonuna kadar 1500-2000 adetlik satış hedefleyen Japon marka, bugüne kadar Türkiye’de 4 bin adet olan X-Trail sahiplerinin sayısını bir yılda ikiye katlayacak.

 

Haziran ayı ile birlikte ön satışa çıkan yeni nesil X-Trail, Türkiye pazarına sadece 1.6 lt dizel motor seçeneğiyle sunulacak. 4×2 ve 4×4 seçenekleri bulunacak olan yeni X-Trail’de otomatik vites seçeneği de ihmal edilmiyor.

Nissan Türkiye İş Birimi Koordinatörü Mehmet Akın, SUV araç pazarının giderek büyüdüğünü, kadınların daha çok ilgi gösterdiği bu segmentte tasarım, fonksiyonel iç hacim ve yeni teknolojilerin avantaj yarattığına değindi.

 

2 ay ön satışta kalacak

Nissan’ın 4×4 geleneğinin mirasçısı yeni X-Trail, yeni haliyle Ağustos ayında Türkiye’de olacak. Yeni nesil Nissan X-Tronic Otomatik Şanzıman ve 1.6 dizel motor ile yeni X-Trail, yeni bir müşteri kitlesini gözüne kestiriyor.

Ağustosta 98 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışına başlanacak olan yeni X-Trail, bu fiyatlama ile Qashqai ile de ister istemez rekabet halinde olacak.

 

Gücünü yeni nesil 130 PS’lik güçlü ancak tutumlu motordan alan X-Trail, yeni nesil All Mode 4×4-i teknolojisi ile de alınabilecek.

Nissan tarafından yeni geliştirilmiş olan Güvenlik Kalkanı ve Sürüş Kontrol Sistemi ikilisi yeni X-Trail kullanıcısına güvenlik ve konfor ile donatılmış keyifli sürüş imkanı sağlıyor. 

Yeni X-Trail’de 6 ileri manuel düz vites ve yeni X-tronic otomatik vites şanzıman seçeneği bulunuyor. 

 

 

Üçüncü Nesil X-Trail

Bir önceki X-Trail modelinin dar ve köşeli yapısından uzaklaşarak daha yumuşak ve Qashqai tarzı çizgilere geçiş yapan üçüncü nesil X-Trail, gerçekten kardeşi Qashqai’den zor ayrılıyor. Özellikle Qashqai’nin üst versiyon ve dizel motor kombinasyonunu satın alacak tüketiciler için iki araç arasında karar vermek zor olacak. Belki de karar yeni X-Trail’den yana olacak.

Qashqai ve X-Trali arasındaki rekabette karar, ikinci el ve isim olarak QQ’dan yana olurken, eskiyi hatırlayanlar ve iki aracı da test edenler X-Trail’den yana karar verebilir.

 

X-trail Qashqai’den daha büyük

Eski nesile göre yeni X-Trail 17 mm uzarken ve aks aralığını da 76 mm uzatmış. Bu sayede aracın içi daha genişletişmiş. Ayrıca yeni model enyemesine 300 mm daha geniş ve 5 mm daha alçak tasarlanmasına rağmen zemin yüksekliğinden ödün verilmeden 210 mm olan ölçü korunabilmiş. 

Yeni X-Trail eskisine kıyasla 90 kg daha hafif olurken, ana yapısında % 50 yüksek dayanımlı çelik malzeme kullanımına yer verilmiş.

 

Nissan, Qashqai ile domine ettiği kompakt SUV segmentinde elini yeni X-Trail ile iyice güçlendiriyor. Segmentin tek 1.6 dizel otomatik kombinasyonunu sunan Nissan, bu sayede Honda CR-V, Ford Kuga, Volkswagen Tiguan, Hyundai ix35 gibi rakiplerinden farklılaşıyor. Bu araçların hiç birinde 1.6 dizel otomatik kombinasyonu bulunmuyor.

 

X-Trail fiyatlarına gelirsek. 6 donanım paketiyle satışa çıkan yeni X-Trail’in baz versiyonu Visia, 17 inç Alloy jantlarla 98 bin 900 TL’den satışta.

Otomatik vites seçeneği Skypack donanımdan itibaren sunulan araçta, en ekonomik 1.6 dizel otomatik kombinasyonu için 113 bin 900 lira ödemek gerekiyor. En üst versiyon için açıklanan fiyat 132 bin 900 lira. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.