Yenilenme sırası E-Serisi’nde

Alman Mercedes, orta sınıf sedan modeli E-Serisi’nin yeni halini saklayamadı. Sedan ve station wagon gövde seçenekleri casus fotoğrafçıların objektifine takılan W213 kodlu yeni E-Serisi, markanın en güncel tasarım diliyle karşımıza çıkacak. Bunun, C-Serisi ve S-Serisi kardeşlerine benzeyecek olan E Serisi için iyi mi yoksa kötü mü olacağını zaman içinde göreceğiz. Ancak son zamanlarda Mercedes ve Audi gibi bazı otomobil üreticilerine, modellerini birbirine benzettikleri için eleştiriler geldiğine dikkat çekelim.

Tasarım anlamında E-Serisi, selefinin yere daha sağlam basan versiyonu olmuş diyebiliriz. Daha önce C Serisi’nde de kullanılan MRA platformu üzerinde şekillenen otomobil bu sayede fazlalıklarından kurtuldu ve hafifledi.

Station wagon ve sedan gövde tipi yakalanan E Serisi’nin karoserleri bunlarla sınırlı kalmayacak. Ürün gamına coupe ve cabrio versiyonlar da eklenecek.

Ağır kamuflajlı görüntülenen Maybach versiyonu ise daha uzun aks mesafesine sahip sedan model üzerine şekillenecek. Bu versiyon daha fazla diz mesafesi sunarken dünyadaki tüm pazarlarda satışa sunulacak. Uzun şasiye sahip E Serisi’nin şimdilik sadece Çin pazarında satıldığını belirtelim.

E-Serisi’nin daha önce ortaya çıkan casus fotoğraflarında kabinine dair ipuçları paylaşılmıştı. Otomobilin kabinindeki bir çok parça, orta konsol da dahil olmak üzere S-Serisi’nden alınacak.

Yeni E-Serisi sedan’ın 2016 Ocak ayında Kuzey Amerikan Uluslararası Otomobil Fuarında ortaya çıkması devamında da station wagon modelin kendini göstermesi bekleniyor.

Maybach modeli dışında ürün gamındaki diğer tüm modeller, C63 VE AMG GT’de kullanılan çift turbolu 4.0 litrelik V8 AMG versiyonuyla da satışa sunulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.