Yeniler arasından o seçildi: Türkiye’de üretilen Clio’ya ilk “beğen” geldi

Türkiye’de üretilen otomobillerin uluslararası beğenisi artıyor. Bunun son örneği OYAK Renault Bursa fabrikasında üretilen yeni Clio oldu.

Yeni Clio, mart başındaki ilk dünya tanıtımı sonrasında ilk “Beğenisini” aldı. Yeni Clio, halka açık oylamada, Grand Prix RTL – Auto Plus – Turbo’da Cenevre 2019 Otomobil Fuarı’nın ‘’En İyi Otomobili’’ seçildi. Fuarda ilk gösterimleri yapılan 8 yeni otomobil ile kapışan Clio, oy kullananların yüzde 56’sının beğenisini kazandı.

En çok satan Fransız otomobili

Fransız şirketin B sınıfı otomobili Clio‘nun macerası, 1990’da başladı. Model, 30 yılda 15 milyon satış rakamına ulaştı ve dünyada en çok satan Fransız otomobili oldu.

Renault dünyasında çok özel bir yere oturan yeni Clio, şimdi 5. nesliyle yollara çıkmak için ay sayıyor. Türkiye’de yıl sonunda tanıtılacak yeni Clio, sınıfının en geniş ekranı ve internet bağlantılı multimedya sistemi Easy Link ile birlikte satılacak.

Clio Hibrit ve otonom gelecek

Yeni Clio, hem Renault hem de segmentinde birçok yeniliğe sahip olacak. otomobille birlikte gelecek yeni E-TECH hibrit teknolojisi ve yeni nesil sürüş destek sistemleri (otonom sürüşe geçişin ilk adımı) bu yenilikler arasında yer alıyor.

Yeni Clio’nun ilk ödülü

Yeni Clio Program Direktörü Olivier Brosse, “Bu ödül, yeni Clio ve bugüne kadarki en iyi Clio modelini yaratmak için adeta sanatçılıklarını konuşturan tüm ekibin ilk ödülü oldu. Marka içindeki tutkunun, insanlar ve çok sayıda marka tutkunu tarafından da paylaşıldığını ve hissedildiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu ödül, internet bağlantılı, elektrikli ve otonom özelliklere sahip yeni bir ürün gamının ilk modeli olan Yeni Clio’nun yanı sıra Renault’ya da duyulan güveni gösteriyor.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.