Yerli otomobil TOGG’dan önce yerli şarj istasyonu geliyor

Daimler – Mercedes, Tırsan – Kässbohrer, BMC gibi ağır ticari araç firmalarının lisanslı tedarikçilerinden Sertplas; yüzde 100 yerli “Volti Akıllı Şarj” istasyonu projesini tanıttı. TUBİTAK ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin katkılarıyla geliştirilen Volti; Türkiye’de ilk defa yazılımından tasarımına kadar tamamen yerli üretim iddiasını taşıyor

Tüm dünyada elektrikli otomobil kullanımı her geçen gün daha çok artıyor. Sadece Avrupa’da yüzde 15’lerde büyüme beklenen elektrikli araç satışları; yüzde 20 büyümeyi yakaladı. Elektrikli araç pazarı bu hızla genişlemeye devam ederken; “aracımı nasıl ve nerede şarj edeceğim?” sorusu da önemli bir sorun olmaya devam ediyor.

Bu noktada Volti, kullanıcılara; portatif modelden şarj istasyonu tipine kadar farklı ihtiyaçları karşılayabilecek 4 ayrı seçenekle ortaya çıktı.

Volti Akıllı Şarj ile aracınızı nerede, ne kadar sürede ve nasıl şarj edebilirsiniz?

Volti Home“, “Volti Station“, “Volti Go” ve “Volti Cable” olmak üzere dört modelle piyasaya çıkan yerli şarj istasyonu Volti; kullanıcılarına güvenli, hızlı ve her yerde aracını şarj edebilme olanağı sağlama iddiası taşıyor.

• Volti HOME: Evlere veya apartmanların otoparkına kurulabilen Home, 22 kilowatt seçeneğiyle 1 – 2 saat içinde şarj imkanı sağlarken; 7.4 kw seçeneğinde 4 – 6 saatlik bir sürede şarj edebiliyor.

• Volti STATION: Şirketler ve şarj istasyonu gibi çoklu kullanıcıya hitap eden alanlara kurulabilen Station da 22 kilowatt seçeneğiyle 1 – 2 saat arasında; 7.4 kw seçeneğinde de 4 – 6 saatlik bir sürede şarj imkanı bulunuyor.

• Volti GO: Tıpkı cep telefonunuzun şarj aleti gibi yanınızda taşıyabileceğiniz portatif Volti Go ile aracınızı herhangi bir ev tipi prizden şarj edebiliyorsunuz.

• Volti Cable: Şarj ara kablosu olan Volti Cable, aracınızı şarj istasyonlarında kendi kablonuzla şarj etmenizi sağlıyor.

Yüzde 100 yerli şarj istasyonu TOGG‘la birlikte mi geliyor?

SERTPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Mürsel Serter; “Piyasada enerji ve otomotiv sektörünün liderleriyle yapacağımız iş birlikleriyle var olacağız. Şimdiden sektörün önde gelen birçok firmasıyla görüşmeye başladık. Biz enerji firması değiliz; biz üreticiyiz ve yapacağımız işbirlikleriyle ürünlerimiz istasyonlarda ve e-ticaret sitelerinde yer alacak.”

“Dünya piyasasında yerli şarj istasyonu Volti ile enerji ve otomotiv devleriyle işbirliğine hazırız ve elektrikli araç şarj çözümlerinde ilk tercih olmaya talibiz” dedi.

SERTPLAS AR-GE merkezi tarafından çalışmaları yürütülen yerli DC Şarj İstasyonu’nun kısa süre içinde piyasaya çıkacağı açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.