Yerli üretim elektrikli araçlara özel taşıt kredisi verilecek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), yerel üreticeler tarafından Türkiye’de üretilen elektrik motorlu araçlar için özel kredi düzenlemesini açıkladı.

BDDK’nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, yerli elektrikli araçlar için kredi kullanım tutarlarında alt sınırlar genişletildi.

  • Buna göre, son fatura tutarı 900 bin lira ve altında olan elektrikli araç bedellerinin yüzde 70’ine kadar 48 ay vadede kredi kullanılabilecek.
  • 900 bin lira ile 1 milyon 800 bin lira arasında olan elektrikli araçların yüzde 50’si için 36 ay vadeli kredi imkanı sunulacak.
  • Öte yandan, 1 milyon 800 bin lira ile 2 milyon 200 bin lira arasındaki elektrikli araçların yüzde 30’una kadar 24 ay vadeli kredi alınabilecek.
  • 2 milyon 200 bin lira ve 2 milyon 800 bin lira arasındaki elektrikli araçların yüzde 20’sine kadar kredi verilecek. Söz konusu kredide vade ise 12 ay olacak.

Son fatura değeri 2 milyon 800 bin lira üzerindeki araçlar içinse kredi kullanılamayacak.

 

Önceki İçerikHyundai Motor Grubu ay yolculuğuna hazırlanıyor
Sonraki İçerikTogg T10X ilk teslimat tarihleri açıklandı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz