Yeşil sahanın çizgilerini Nissan Robot çizdi

Otomotiv devi Nissan, yeni robotuyla yeşil sahalara çıktı. UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru olan Japon otomotiv şirketi, Real Madrid ve Liverpool arasında oynanan final maçında teknolojik şov yaptı. ProPilot teknolojisini kullanan ve sürücü davranışlarını öngören Brain-to-Vehicle teknolojisine sahip otonom robot Pitch-R, dev maçın oynandığı sahanın beyaz çizgilerini çizdi.

Sürücüden öğrenen otomobiller

NISSAN, Kiev’de ayrıca, sürücülerin sergiledikleri davranışları depolayan, bu davranışlara göre sürücünün davranış alışkanlıklarını öğrenen ve sonraki davranışlarını öngören bir prototip de sergiledi.

Nissan Pitch-R robot , Kiev’deki Real Madrid-Liverpol maçında sahaya çıktı.

Brain-to-Vehicle sistemi, sürücünün beyin dalgalarını, daha sonra hangi eylemleri yapmayı planladığını tahmin etmek için yorumluyor. Örneğin; sürücünün fren yapmak veya dönmek üzere olup olmadığının fark eden sistem, ilgili eylemin 0,2 ila 0,5 saniye daha hızlı gerçekleşmesini sağlıyor. Bu, sürüş güvenliğini ve konforunu artırırken, sürücüye de daha fazla güven veriyor.

Gençlerin de umudu

NISSAN’ın futboldaki yatırımları, eğitim ve öğretime katılamayan gençlere yardımcı olan programlara destek vermeyi de kapsıyor. Futbolun gücüyle daha adil bir toplum yaratmak ve Avrupa’daki gençlerin geleceklerini aydınlatmak amacını taşıyan NISSAN, UEFA Çocuk ve StreetFootballWorld Vakfı iş birliği ile Fransa ve İngiltere’de gençlere umut oluyor.

NISSAN, Kiev’de düzenlenen UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ni ‘Sport Dans La Ville’ (Fransa) ve ‘Street League’den (U.K.) olmak üzere iki farklı organizasyondan 7 gence ilham vermek için değerlendirdi. Onlara finallere katılma, futbolcularla tanışma, UEFA heyecanını yerinde yaşama fırsatı tanıdı.

Kiev’deki UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, NISSAN’ın resmi sponsorluğunun dördüncü yılını oluştururken, ortaklık kısa bir süre önce 2018-2021 olmak üzere bir sonraki döneme uzatıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.