Yılın otomobili Jeep Avenger üretimine başlandı

Avrupa’da 2023 Yılın Otomobili ödülüne layık görülen markanın tamamen elektrikli ilk modeli Jeep Avenger üretimine başlandı.

Avenger, Avrupa’nın en geniş segmenti B SUV / crossover sınıfındaki rekabete katılmak için bantlardan iniyor. Mücadeledeki en sıkı rakibi ise B segmentinde yarışı önde götüren Volkswagen T-Roc olacak.

Yeni Jeep Avenger üretimi başladı

Yeni Jeep Avenger, B segmentinin en merakla beklenen modellerinden biri. Amerikan markasının SUV’larının en küçüğü yüzde 100 elektrikli versiyonu da dahil olmak üzere yeni özelliklerle piyasaya çıkıyor. Kısa bir süre önce 2023 Yılının Otomobili unvanını kazanan model, tüm versiyonlarıyla satışa sunuldu, bayiler satış lideri olmaya aday bir model için sipariş almaya başladı ve üretimine başlandı.

Yeni Jeep Avenger, Amerikan firmasının 2025 yılına kadar piyasaya süreceği yüzde 100 elektrikli dört modelden ilki olacak ve 2030 yılı sonuna kadar sıfır emisyonlu bir marka haline gelecek. İlk teslimatların 2023’ün ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Tamamen elektrikli Jeep Avenger özellikleri

Avenger, Jeep modellerinin karakteristik yedi yuvalı dikey ızgarasını miras alırken, geri kalanı tamamen yeni.

Ağabeyi Compass’a benzer tasarımla sahneye çıkan Avenger’in boyutları da Renegade ile benzer. Dar yatay LED gündüz farlarının çevrelediği geleneksel Jeep dikey ızgara formu öne çıkıyor.

SUV stil ipuçları arasında belirgin tekerlek kemerleri, güçlü bir omuz çizgisi ve çokça kullanılan siyah gövde kaplaması yer alıyor.

Arkada, Jeep’in “X” tasarımının stilize edilmiş bir versiyonuna sahip kare biçimli arka lambalar ve tamponlarda gümüş renkli plastik koruma plakaları bulunuyor.

Avenger kokpitinde, Android tabanlı ve Stellantis tarafından kullanılan en son modellerden alınma yeni bir dijital panelin yer alması bekleniyor. Giriş modelleri için 7 inç ve daha yüksek donanım versiyonlarında 10,25 inç olmak üzere 10,25 inçlik bir merkezi ekran ve dijital gösterge paneli olacak.

CMP çoklu enerji platformuna dayanan BEV seçeneği, 115 kW (156 beygir) maksimum güç üretebilen elektrik motoruna ve şehir içinde 550 kilometre menzil sağlayabilen 54 kWh bataryaya sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.