Fransız dokunuşu Zafira’yı 3 boyutlu minivana dönüştürdü

Opel Zafira 20. yılında MPV sınıfından minivan ailesine geçiş yaptı. Opel’in Fransız PSA tarafından satın alınmasından sonra ortaya çıkan yeni Zafira 3 farklı uzunlukta yola çıkacak. 2021 yılında bir de sürpriz olacak.
Şubat ayında satışa sunulacak ve her biri sürücü dahil 9 koltuklu olarak üretilen yeni Zafira 4,6 metrelik küçük, 4,95 metrelik orta ve 5,3 metrelik uzun versiyonla müşteriye ulaşacak. long versiyon 4500 litre taşıyabilecek. Boyu 1.90 altında bu da kapalı otoparklara girmesini mümkün kılacak.
1999 yılında ilk nesil, 2005 yılında ikinci nesil Zafira satışa sunulmuş ve üçüncü nesil Zafira da 2011 yılında yollarla tanışmıştı. İlk Zafira 4,3 metre gibi mütevazi uzunlukta bir modeldi.
Yeni Zafira ilk olarak 18 Ocak’ta Brüksel’de tanıtılacak. Motor seçenekleri resmi olarak açıklanmayan yeni Zafira için 4X4 seçeneği,
gelişmiş IntelliGrip çekiş kontrolü ile olacak.
Panoramik tavan, ayak sensörlü elektrikli sürgülü kapılar dikkat çeken özellikler arasında. Connect sistemi ile çalışan bir navigasyon ekranı başta olmak üzere yolculukları güncel kılacak birçok teknoloji araçlarda yer alıyor.
Zafira Life’ın tamamen elektrikli versiyonu 2021’de üretilecek.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.