Amiral gemisi yeni Citroen C5 Aircross SUV fiyatı ve özellikleri

Fransa’da satışa çıktığının altı ayında 50 bin adet gibi önemli bir taleple karşılaşan C-SUV segmentinin en çok satan ikinci modeli. Markanın amiral gemisi. Yetkili bayilerin gözdesi yeni Citroen C5 Aircross SUV, iki farklı motor seçeneği ile 4 Eylül’den itibaren Türkiye’deki Citroen bayilerinde de yerini aldı.

Citroen, yeni C5 Aircross SUV modeli ile global atağının başarısını sürdürmeye devam etmek istiyor. Markanın son tasarım dilinin hakim olduğu model; “Yeni Nesil SUV” olarak Citroen ürünlerinin en tepesine yerleşmiş durumda.

Yeni C5 Aircross SUV gelişmiş sürüş destek sistemlerine sahip. Ayrıca Advanced Comfort teknolojisi ve çok sayıdaki kişiselleştirme çözümleriyle de dikkat çekiyor.

Program desteğiyle devreye giren Advanced Comfort Süspansiyon ve Advanced Comfort Koltuklar üst seviye konfor vaat ediyor. 3 adet birbirinden ayrı arka koltuk kullanım kolaylığı sağlıyor.

Advanced Comfort teknolojisinin yer aldığı ileri-geri kaydırılabilen ve katlanabilen kızaklı arka koltuklar; kullanıcının ihtiyacına göre 580 litre ile 720 litre arasında değişebilen çok geniş bagaj hacmi imkanı sunuyor.

4,5 metre uzunluğu, Airbump gibi kontrast içeren tasarım unsurları, 230 milimetre yerden yüksekliği, çift renk tavan barları ile akıcı ve kendine has yepyeni bir tasarıma sahip. Yeni Citroen C5 Aircross SUV; güçlü ve agresif bir duruş sergilemekten de çekinmiyor.

Yatay mimarinin uygulandığı kokpitte geniş tutulan orta konsol ve yüksek kaliteli malzemeler ileri seviyede konfor sunuyor. C5 Aircross SUV’un iç mekânı şık ve ergonomik.

Kokpitte şık bir duruş sergileyen, 12,3 inç büyüklüğündeki TFT ekran ve 8 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran çağın gereği olan mobiliteye işaret ediyor.

Yeni C5 Aircross SUV, Grip Control gibi akıllıca tasarlanmış bir sistem sayesinde; farklı yol koşullarında güvenli bir tutuş ve sürüş sağlayabiliyor. Grip Control sistemi beş farklı sürüş modunu kullanıma sunuyor.

Ayrıca Yokuş İniş Destek Sistemi güvenli ve kontrollü bir sürüş sağlamak için; olası kayma veya istenmeyen hızlanma risklerini en aza indirmek için devreye giriyor.

Yeni Citroen C5 Aircross SUV; 130 beygir güç üretebilen 1.5 BlueHdi dizel motor; ve 180 beygir güç üreten 1.6 PureTech benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile satıya çıktı.

Her iki motor seçeneğinde de yeni EAT8 tam otomatik şanzıman satın alınabilecek. Belki ileride manuel şanzıman seçeneği de gelir.

4 Eylül tarihinde Türkiye pazarında tanıtılan Yeni Citroën C5 Aircross SUV, 204 bin TL’den başlayan dizel otomatik versiyonu ile Citroën yetkili satıcılarında yerini aldı.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.